Karaburun'u yakında hiç kimse tutamayacak

Egeli Sabah'ı ziyaret eden Karaburun Belediye Başkanı H. Serdar Yasa, yapımı devam eden yeni karayolunun hizmete girmesiyle ilçenin daha hızlı kalkınacağını söyledi

Giriş Tarihi: 14.1.2013
Karaburun Belediye Başkanı H. Serdar Yasa, gazeteniz Egeli Sabah'ı ziyaret etti. Karaburun'un son yıllarda hızla geliştiğini belirten Yasa, yapımı devam eden Karaburun yolunun tamamlanmasının ardından bölgenin çok daha hızlı kalkınacağını söyledi. Yasa, Karaburun halkının bölgenin doğal güzelliğinin bozulmadan, sakinliğini kaybetmeden gelişmesinden yana olduğunu dile getirdi. Karaburun'un son Bütünşehir Yasası ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet alanına dahil olduğuna dikkat çeken Yasa, bölgenin planlı ve düzenli gelişmesi için önemli adımlar atılmasını beklediklerini kaydetti.

ESNAF UMUTLU
Karaburun karayolunun virajlı halinden kurtulması için başlatılan çalışmalar sonucunda karayolunun yapımının devam ettiğine işaret eden Serdar Yasa, "Karaburun'da yol ile başlayan hareketlilik esnafımıza umut veriyor. Özellikle rüzgar santrallerinin yapımı, karayolu gibi yatırımlar bölgeye olan ilgiyi arttırıyor. Büyükşehirden bıkan insanlar Karaburun'a yerleşiyorlar. Karaburun halkı da yavaş yavaş bu duruma alışmaya başlıyor ama yine de temkinli. Karaburun'un sakinliğinin bozulmasını istemiyorlar" dedi.

HER MEVSİM YAŞANMALI
Yasa, Karaburun'un sadece yazlık bir yer olmasından ziyade yaz-kış yaşanılır bir merkez olmasını istediklerini belirterek, yavaş yavaş bu hareketliliğin başladığını ifade etti. İlçede bir çarşı projeleri olduğunu anlatan Yasa, yer altı otoparkı ile, büyüyen meydanı, tarihi yapıların restorasyonu ile bambaşka bir Karaburun oluşturacakların kaydetti. Belediyenin bulunduğu binayı boşaltıp burayı otel yapmak istediklerini belirten Yasa, Başkan Aziz Kocaoğlu ile görüşeceklerini bildirdi.

KISA SÜREDE ARITMA TESİSİ YAPILACAK
Bütünşehir Yasası'na da değinen Yasa, "Denizin bu temizliğini kaybetmemiz lazım. Bütünşehir Yasası ile birlikte muhtemelen İZSU, Mordoğan ve Karaburun'a arıtma, kanalizasyon konusunda önemli adımlar atacaktır. Hiçbir sorunumuz kalmaz. Aziz başkana dosyalarımı hazırladım. Kendilerine ileteceğim. Artıma, yollar ve su sistemindeki yenileme çalışmaları hakkında bir dosya hazırladık. Proje desteği isteyeceğiz" diye konuştu. Bölgede kurulan rüzgar santralleri nedeniyle köylülerin tedirginlik yaşadığını belirten Yasa, köylülerin tarım ve hayvancılıkla uğraştıklarını, hayvanlarını otlattıkları yerlerde oluşan yeni yapılanma ile kedilerini bir çitle çevrilmiş gibi hissetmemeleri için firmalarla görüşmeler yaptıklarını söyledi. Yasa, Karaburun'un bir hastaneye ihtiyacı olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaburun'u yakında hiç kimse tutamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN