Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya sulama göletleri

Manisa'nın İlçesinde yapımı halen devam eden 9 adet sulama göletine Çelengöz ve Bebekli göletlerinin inşaatı dahil oldu.

Giriş Tarihi: 16.1.2013 09:46
'daki sulama göleti çalışmaları hakkında ilgili bilgi almak için DSİ 2. Bölge Müdürlüğü'ne ziyarette bulunan Manisa İl Genel Meclis üyesi Süleyman Erdil, "İlçemizde halen yapımı devam eden 9 adet sulama göleti bulunmaktadır. Bunlardan Çelengöz ve Bebekli göletlerinin inşaatı sürüyor" dedi.

Erdil, Saraçlar, Yurtbaşı ve Dutluca göletlerinin inşaat ihalelerinin bu ay yapılacağını, ayrıca Emre ve İbrahimağa köyleri göletlerinin planlama, Eroğlu ve Konurca köyleri göletlerinin ise proje aşamasında olduğunu bildirdi. Kula merkez göletinin 2. kısım sulama sahasının genişletme çalışmasıda 2014 yılında başlayacağını söyleyen Erdil, 'Halen bin 800 dönüm olan sulama sahası 850 dönüm daha artırılacak, böylece merkezdeki sulama kapasitesi de artmış olacak" diye konuştu.

Göletlerin bitirilmesiyle ilgili süreleri de açıklayan Erdil, normal şartlarda Çelengöz ve Bebekli göletlerinin 2013'te, diğer göletlerin ise 2013 ve 2014'te bitirileceğini kaydetti. Faaliyete geçecek olan bu göletlerle birlikte bölgede bugüne kadar gerçekleşmemiş bir sulama potansiyelinin yakalanacağını söyleyen Süleyman Erdil, tarımın çok çeşitli hale gelerek çiftçinin daha fazla kazanacağını, ayrıca köylerdeki genç nüfusun ve istihdamın artmasına da büyük katkılar sağlayacağını, köye geri dönüşün de hızlanacağını dile getirdi.

Bu göletlerin daha önceki dönemlerde yapılması gerektiğini vurgulayan Erdil, "Ancak bu AK Parti'ye nasip oldu. Başta Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'ye, Bakanımız Veysel Eroğlu'na, milletvekillerimize ve tüm yetkililere teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula'ya sulama göletleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN