Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ERTUĞRUL AYTAÇ: Manisa'da yerel seçim heyecanı erken başladı

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Sevgili üstadım Sabah Gazetesi'nin mihenk taşı, Ankaranın sır küpü, Yavuz Donat Anadolu'yu karış karış dolaşıyor. Yazdıklarını okuyorum. 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin heyecanının 2013'ün daha ilk ayında ortaya çıktığını görüyorum. keşke meclis yerel seçimleri 6 ay öncesine alma kararını hayata geçirseydi. tüpten macun çıkınca içine sokmak kolay olmuyor. lafı nerden nereye getireceğimi anlamışsınızdır. Manisa da Türkiye'deki 13 ilden biri olarak büyükşehir oldu. İki tane de belediye kuruluyor. Birinin ismi Şehzadeler, diğerinin adı Yunus Emre. Parlementoda grubu bulunan üç partinin yerel seçimlerdeki çalışma temposunu Manisada'da başladığın gözlemliyorum.

BİR AYAĞI MANİSA'DA
AK Parti MKYK
üyesi ve uzun süre yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı yapan Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de başkentteki çalışmalarını bitirir bitirmez soluğu Manisa'da alıyor. AK Parti'de 13 büyükşehir belediye başkanı adayını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tayin edeceği konusunda hiç şüphem yok. Hüseyin Tanrıverdi de daha ortada 'fol yok yumurta yokken' kendisini Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak AK Parti'de hazırlıyor. Tanrıverdi hafta sonu Manisa'ya gelerek önce ilçelere çıkarma yaptı, ardından Şehzade Mehmet eğitim kurumları ile Manisa Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenledği Basın Onur Ödülleri yarışmasının ödül törenine katıldı. Ardından il danışma meclisi ve siyaset akademisi programlarında yer aldı. Daha sonra kentin sorunlu mahallelerinden birisi olan Barbaros Mahallesi'nde halkla buluştu ve kentin imar planınından söz etti, son olarak da spora el attı ve Manisaspor'un Turgutluspor'dan kadrosuna kattığı istikbal vaat eden Ümit Yasin'in imza töreninde yer aldı. Sonra da Ankara'nın yolunu tuttu ve TBMM'deki çalışmalarına döndü. Diğer siyasi partilerin bu konudaki çalışmaları gizli şekilde sürdürdüğü apaçık ortada. Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün de 2014 deki yerel seçimlerde büyükşehirden aday olma hazırlığını sürdürdüğü de biliniyor.

ÖZEL HAZIRLANIYOR
CHP'de ise kimse dillendirmiyor ama Manisa Milletvekili Özgür Özel'in bu işe soyunduğu izlenimim var. 2013 yılının ortalarına doğru her şey ortaya çıkacak. bu yerel seçimler bütün yurtta oludğu gibi Manisa'da da kıran kırana geçecek, öyle anlaşılıyor. Soyunanlara Allah kuvvet versin.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
ERTUĞRUL AYTAÇ: Manisa'da yerel seçim heyecanı erken başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN