İnaltı termal çamuru

Sarayköy'e bağlı Tekkeköy'de 100 yatakla hizmet veren tesisin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şen, yılda 40 ton çamur hedefine hızla ilerlediklerini belirtti

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Denizli'nin Sarayköy ilçesine bağlı Tekkeköy'e 1983 yılından bu yana 15 bin metrekare alanda 100 yatakla termal köy hizmeti veren İnaltı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şen, şifa deposu olarak gösterilen termal çamurun kokusu özel bir yöntemle giderilerek, yılda 40 ton çamur hedefine hızla ilerliyor. Mustafa Şen, termal su kaynaklarının 1 ile 3 metresinden çıkartılan çamuru, kendi keşfettiği beş işlemden geçirerek kokusunu almayı başardı. Şen, "Şifa deposu olan çamur, ağır kokusu nedeniyle çok fazla tercih edilmiyordu. çamur üzerinde 4 yıl çalıştım. bulduğumuz özel bir teknikle de çamurdaki kokuyu yok ettim. ardından şifalı çamuru Türkiye'nin birçok bölgesinde bulunan SPA'lara ve çeşitli otellere göndermeye başladım" şeklinde konuştu.

KUTULARA KONULUYOR

Evinde termal çamurla güzelleşmek ve cilt problemlerinden kurtulmak isteyenler için 75 gramlık, 500 gramlık ve 1 kiloluk özel kutularda çamur hazırladıklarını kaydeden Şen, "Bu çamurları Bursa, İstanbul, Samsun ve İzmir'deki aracılar yardımı ile her yere gönderiyoruz. Termal çamuru güzellik merkezleri, fizik tedavi merkezleri ve rehabilitasyon merkezleri kullanıyor" diye konuştu. İnaltı Termal'de uzman bir fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, tamamen köy usulünde hazırlanmış açık büfe yemek ve sabah kahvaltısı olanakları, sıcak ve soğuk yüzme havuzları bulunmaktadır. İnaltı Termal 60 oda 120 yatak kapasiteli.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnaltı termal çamuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN