Ortopedik merdiven

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Narlıdere Semt Polikliniği'nde ortopedi hastaları engelli merdiveni ve asansörü olmayan birinci kata 21 basamak tırmanarak çıkabiliyor

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Narlıdere'de İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredilen eski belediye binası 4 yıl önce semt polikliniğine dönüştürüldü. Ancak ilçedeki büyük bir eksiği kapatması hedeflenen poliklinikte bugün tam anlamıyla "merdiven çilesi" yaşanıyor. Bodrum, zemin ve üzerindeki 5 katta hizmet veren poliklinik binasının asansörleri yalnızca 2 ve 4'üncü katlara çalışıyor. Büyük bir çoğunluğu yürümekte ya da hareket etmekte zorluk çeken ortopedi hastaları da, ortopedi servisinin bulunduğu birinci kata çıkmak için merdivenleri kullanmak zorunda kalıyor. Bazı hastalar yakınlarının sırtında ya da kucağında taşınırken, bazıları ise birinci kata ulaşabilmek için tek başlarına büyük bir mücadele yaşıyor. Poliklinik çalışanları, hastaları 2. kata asansörle gidip merdivenlerden çıkmak yerine bir alt kata inmeleri için yönlendiriyor. Vatandaşlar ise sağlık hizmeti alabilmek için çektikleri sıkıntı yüzünden dert yanarak, yaşadıkları duruma tepki gösteriyor.

"SERVİSİ TAŞISINLAR"
Engelleri aşmak için sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşlar, "Burada ortaya çıkan görüntüler zaman zaman gündeme geliyor. Yapılan haberlerin ardından yetkililer çözüm getirme noktasında sözler veriyor. Bizim sağlık hizmetlerinden kolay şekilde yararlanmamız gerekirken, şu yaşadıklarımıza bir bakın. Neredeyse tedavi görme hakkımız elimizden alınacak. Asansörü burada durdurmak istemiyorlarsa en azından ortopedi servisini asansörün çalıştığı kata taşıyabilirler" diye konuştular.

"HASTALARIMIZ HAKLI"
Poliklinik yetkilileri ise "Eğer zor durumda olan bir hasta varsa asansörle ikinci kata çıktıktan sonra, o kattaki arkadaşlarımız inmeleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. Hastalar bu konuda haklı. Burası eski belediye binası olduğu için asansür yoktu sonradan eklendi, ara kat olduğu için asansör çıkmıyor"dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortopedik merdiven
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN