Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kimsenin malına dokunmayacağız'

Başkan Kocaoğlu, Tire ve Ödemiş gezisinde Bütünşehir Yasası ile köy tüzel kişiliğine ait arazilerin devri ile ilgili sorularla karşılaştı, "Bugüne kadar vatandaşın bir liralık malını satmadım" dedi

Giriş Tarihi: 19.1.2013
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tire ve Ödemiş'te "köy tüzel kişiliğine ait arazilerinin devri" ile ilgili sorularla karşılaştı, "Bugüne kadar vatandaşın bir liralık malını satmadım. Kimsenin malına, mülküne, ektiğine, biçtiğine dokunmayacağız" dedi. Yeni Bütünşehir Yasası'yla sınırlarına dahil olan ilçelerde çalışmalara başlayan Başkan Kocaoğlu, Tire'de Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Gökçen Belediye Başkanı Mustafa Önem, meclis üyeleri ve muhtarlarla buluştu. İl Genel Meclisi'nin 2013 çalışmalarını ve Köydes'in yapacaklarını alt alta koyarak geri kalan yatırımları Büyükşehir olarak hayata geçireceklerini belirten Kocaoğlu, "Bu ayın sonunda hangi ilçeye, köye ne yapacağımızı kaba da olsa belirlemiş olacağız. 9 yeni ilçeye ağırlık vereceğiz. Kaynak problemimiz yok. 9 ilçenin hepsinin altyapı yatırımlarını, bir günde ihaleye çıkıp tamamlayacak güce sahibiz. Bütünşehir Yasası halk için avantajdır" diye konuştu. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, daha fazla hizmet geleceğini belirterek, "Yeni yasayla Büyükşehir Belediyesi'ne çok büyük iş düşüyor. Biz de her şeyi belediyeden beklemeden çok çalışarak kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi. Gökçen Belediye Başkanı Mustafa Önem de yeni yasanın yerel yönetimleri zayıflattığını belirtti, "Tek sevincimiz, Aziz Başkanımız gibi bir başkana sahip olmamız. Başkanımız Bayındır'da, Tire'de hayata geçirdiği projelerle üreticinin yanında olduğunu ispatladı. Beldemde bir taş diktiysem sayın Başkanımın sayesindedir. Kendisine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"ARITMALARI ÇÖZERİZ"
Başkan Kocaoğlu, Ödemiş'te de Belediye Başkanı Bekir Keskin ile belde belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlarla toplandı. Muhtarların evsel atık su sorununa ilişkin kaygılarına yanıt veren Kocaoğlu, "24 arıtma tesisi işletiyoruz, Türkiye'ye örnek olduk. Yeni ilçelerimizin ihtiyacını da en kısa sürede çözeriz. Aksilik çıkmazsa 2015 sonuna kadar Küçük Menderes'e evsel atık akıtmayız. Ama esas problem sanayi arıtmalarının çalıştırılmasıdır" dedi. Köy tüzel kişiliğine ait arazilerinin devrine ilişkin soruları da yanıtlayan Kocaoğlu, "Bugüne kadar vatandaşın bir liralık malını satmadım. Yetki verilirse, başkanlığımız süresince kimsenin malına, mülküne, ektiğine, biçtiğine dokunulmayacaktır. Yapılan evlerin de temsili paralarla tapu devrinin yapılmasının doğru olduğuna inanıyorum. Vatandaşın ekmeğini küçültmek değil büyütmek için iş yapıyoruz" şeklinde konuştu. Ödemiş Belediye Başkanı Keskin de altyapıdan ziyade yarım kalmış projelerin tamamlanmasını istediklerini belirtti.

YENİ YIL DANSI
Almanya İzmir Başkonsolosu Margit Haberle, İzmir Konağı'nda düzenlediği yeni yıl resepsiyonunun açılış dansını Başkan Aziz Kocaoğlu ile yaptı. Kent protokolü ile akademi ve iş dünyasından pek çok kişinin katıldığı gecede Başkonsolos Haberle, Ege'nin metropolü ve mavi incisi İzmir'e güzellikler diledi, EXPO 2020'yi kazanmak için iyi dilekleri hak ettiğini söyledi. Nothing To Do grubunun sahne aldığı gecede, davetliler keyifli saatler yaşadı.

Ercan AKGÜN / İZMİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kimsenin malına dokunmayacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN