Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meğer suçmuş!

İzmir'de hemen hemen her sokak ve caddede özellikle de dükkan sahiplerinin kendilerine ait olduğunu düşündüğü kapı önüne koyduğu zincir, duba ve beton gibi engeller, trafik ekipleri tarafından yasaklanmış ama kimsenin haberi yok

Giriş Tarihi: 19.1.2013
İzmir'de hemen hemen her sokak ve caddede özellikle de dükkan sahiplerinin kendilerine ait olduğunu düşündüğü kapı önlerine koyduğu zincir, duba ve beton gibi engellerin, belediye ve trafik ekipleri tarafından yasaklandığı ama kimsenin bundan haberi olmadığı ortaya çıktı. Yetkililer, bu tür uygulamayı yapan kişilerin trafiği aksattığını belirtti, "Herkes dikkat etsin. Cadde ve sokaklar toplumun her kesiminin. Hiç kimse kapatmaya kalkmasın. Uyarılarımızı dikkate alsınlar. Yoksa ekipler 343 lira ceza kesmek zorunda kalır" dediler.

21 KİŞİYE CEZA KESİLDİ
İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri son yaptığı uygulamada kentin çeşitli bölgelerinde dükkanının ve evinin önünü duba, zincir ve beton gibi engellerle kapatan 21 kişi hakkında işlem yaptı. Haklarında Karayolları Trafik Kanunu'nun 14. maddesine göre işlem yapılan vatandaşlara 343'er lira ceza kesildi. Trafik ekiplerinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri de yasağa uymayan kişilere ceza kesebiliyor. Dükkan ve bina önlerine bırakılan duba, zincir ve beton gibi engellere de imha edilmek üzere el konuluyor.

YETKİLİLER UYARIYOR

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, özellikle işyerleri önlerine reklamlı dubaların, mantarların ve zincirlerin konularak bu alanlara araç park edilmesinin mekan sahipleri tarafından yasaklanmasının suç olduğunu belirtti. Uyarılara kulak asmayanlar hakkında işlem yapılacağını söyleyen yetkililer "Dükkan ve ev sahiplerinin buralara duba benzeri engeller koyarak kapatmaya yetkisi yok. Kamusal alanın vatandaşlar açısından herhangi bir izin olmaksızın kısıtlanması suç teşkil etmektedir" diye uyarıda bulundular. Trafik ekipleri aşırı yük alan ve yolların bozulmasına neden kamyonlara karşı da denetimlerini sıklaştırdı. Azami ağırlığının yüzde 5'inden fazla yük alması yasak olmasına rağmen sınırın üstünde yük taşıyan 135 sürücüye ceza uygulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meğer suçmuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN