Uşak'ta Alışveriş Festivali coşkusu

UTSO'nun düzenlediği ve bugün başlayacak Alışveriş ve Tanıtım Festivali için halk alışverişe kilitlendi. Valilik ve belediye de etkinliğe destek verdi

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nın (UTSO) düzenlediği ve 41 gün sürecek Alışveriş ve Tanıtım festivali bugün (Cumartesi) saat 12.30'da başlıyor. Festivale destek veren tüm kurum ve kuruluşların katılımı ile yapılacak kortej yürüyüşünün ardından festival saat 13.00'te protokolün yapacağı 30 liralık ilk alışveriş ile başlayacak. Festivalde çekilişle 2013 model otomobilin yanı sıra yüzlerce hediye verilecek. UTSO'nun profilinde yüzde 50'den fazla esnafın yer aldığını aktaran Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, "Halkın ihtiyaçlarını daha kolay karşılamasına katkıda bulunmak, esnafa ve tacire bir nebze olsun rahat nefes aldırmak, şehrin ekonomisini canlandırmak amacıyla yola çıktık. Odamızın sadece 'Sanayi Odası' değil aynı zamanda, ticaret odası da olduğunu üyelerimize göstermenin zamanının geldiğini düşünerek bu festivali planladık." dedi. Uşak halkının otomobil başta olmak üzere yüzlerce hediye kazanma şansı olduğunu belirten Kuvvet, "festival süresince sokak etkinlikleri ve mini konserlerle kış aylarında Uşak'ın hareketlenecek. Tüm tüccar ve esnafımız başta olmak üzere, festivale hem maddi hem de manevi anlamda destek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Alışveriş ve Tanıtım Festivali'nin tüm Uşak Halkına ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine hayırlı olmasını ve amacına ulaşmasını diliyorum. Tüm halkımızın açılışımıza davet ediyorum" diye konuştu.

GÜZEL İŞİN YANINDAYIZ

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise, düzenlenen festivalin önemli olduğunu, festivale maddi ve manevi destek sağladıklarını ifade ederek, "Amacımız Uşak halkına hizmet etmekse bu festival de hizmettir. Genelde kış ayları Uşak ölçeğindeki şehirler için ölü sezonlardır. Bunu hareketlendirmek için festival çok güzel bir düşünce" dedi. 19 Ocak - 28 Şubat tarihleri arasında 41 gün sürecek festivalde esnafın ekonomisine yüzde 30 oranında katkı sağlanması planlanıyor. Festival kapsamında 2013 model bir otomobil verilecek. Festivalde 19 Ocak Cumartesi günü Kolpa Grubu konseri ve 8 Mart Cuma günü ise Mustafa Ceceli konserleri olacak. Lokanta, restoran, firmaları, sağlık hizmeti firmaları, hazır giyim ev tekstili firmaları, organizasyon konaklama eğlence firmaları, rı, kozmetik firmaları festivale destek veriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak'ta Alışveriş Festivali coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN