İnşaatta güçbirliği

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Bornova-Bayraklı İnşaat Müteahhitleri Derneği'nin öncülünde tüm müteahhit birliklerinin İzmir'de yeniden yapılandırılmasının tamamlanması ve İzmir çapında derneklerin kurulmasını kutlamak amacıyla kentin önde gelen 400 müteahhidi, Kuşadası'ndaki Adakule'de bir araya geldi. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu'nun da katıldığı gecede bu derneklerin en kısa sürede İzmir Ege Müteahhitler Federasyonu çatısı altında bir araya geleceği belirtilirken, İzmir Ticaret Odası seçimlerinde güçbirliği yapılacağı ifade edildi.

23 YILLIK BİR BİRİKİM

Bornova-Bayraklı İnşaaat Müteahhitleri Derneği'nin Kuşadası Adakule'de düzenlediği 23. Dayanışma Gecesi'nde konuşan Dernek Başkanı Ziya Dağlıer, 23 yıllık birikim ve deneyimleri olduğunu ve Bornova Müteahhitler Derneği (BORGÜÇ) ile de işbirliği yaparak güçlerini birleştirdiklerini söyledi. Dağlıer 23 yıldır bu geceyi düzenlediklerini belirterek amaçlarının, sektörde birlik ve dayanışmayı arttırmak olduğunu, bu yıl aynı zamanda tüm İzmir çapında birleşmelerini kutladıklarını söyledi.

TOPLAM 300 BİN KONUT

Ekrem Demirtaş da, sektörün en önemli oyuncuları ile duayenlerini buluşturan bu oluşumun İzmir'de inşaat sektörünün önü açacağını belirterek, tüm gücüyle desteklediklerini söyledi. Demirtaş, salonda bulunan Halil Atilla, Ali Özkan, Kavuklar, Yunus Yunusoğlu gibi apartman değil caddeler hatta mahalleler oluşturan, bunlara isimlerini veren dev isimler ile bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi, "Önümüzdeki 10 yılda, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına kadar İzmir'de 300 bin konut yapılacak. Geçmişte yaptıklarınız, yarattığımız mahalleler, semtler ortada. Hiçbir destek olmadan İzmir'i inşa ettiniz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de İzmir'in yeniden inşasında da sizin imzanız olmalı. İzmir'i birlikte inşa edelim" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
İTO olarak kentsel dönüşüm konusunda yoğun bir çalışma yürüttüklerini ve bu çalışmalarda amaçlarının hem İzmir'e yakışacak bir şekilde kaliteli yapılar ile dönüşümü sağlamak hem de bu dönüşümün İzmirli müteahhitler tarafından yapılmasını sağlamak olduğunu kaydeden Demirtaş, "Dönüşümü sizlerin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Yapacağımız bu çalışmalarda, sorunlarınızın çözümünde desteğinizi istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatta güçbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN