Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir mahalle karanlıkta

Gürçeşme'deki İsmetpaşa Mahallesi sakinleri bir haftadır giderilemeyen trafo arızası nedeniyle sokak lambalarının yanmadığını, kadınların ve çocukların gece dışarıya çıkamadıklarını söyledi

İzmir'in Konak ilçesinde mahallelerindeki sokak lambalarının yanmasını sağlayan elektrik trafosunun sürekli arızalandığını iddia eden vatandaşlar sokak lambalarının günlerdir yanmadığını söyleyerek duruma isyan etti. Arıza nedeniyle yaklaşık bir haftadır sokakların zifiri karanlık olduğunu belirten mahalle sakinleri, arızanın giderilmesi için defalarca yetkilileri aradıklarını ancak TEDAŞ'ın soruna kalıcı bir çözüm bulamadığını ifade etti. Gürçeşme semtindeki İsmetpaşa Mahallesi'nde yaklaşık bir haftadır sokak lambalarının yanmadığını ve bu yüzden mahalle sakinlerinin mağdur olduğunu anlatan vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi. Sokak lambalarına giden elektriğin geçtiği trafonun sürekli arızalanmasından dolayı bu sorunu günlerdir yaşadıklarını belirten vatandaşlar eşlerinin ve çocuklarının havanın kararmasından sonra sokağa çıkamadığını vurguladı. 186 numaralı Tedaş Elektrik Arıza Hattı'nı arayarak defalarca sorunlarını dile getirdiklerini ancak gelen tamir ekiplerinin soruna kalıcı bir çözüm bulamadığını iddia eden vatandaşlar sokak lambalarının yanması için trafodaki sorunun giderilmesi gerektiğini söylediler.

"HIRSIZLIKLAR ARTTI"
65 yaşındaki Sebahattin Genç, yıllardır mahallelerinde bulunan trafodan kaynaklanan elektrik kesintilerini her kış mevsiminde yaşadıklarını ve sokaklarındaki aydınlatmalar çalışmadığı için evden hırsızlık olaylarının arttığını iddia etti. Trafo arızasının giderilip sokak lambalarının yanması için arıza hattını defalarca aradığını vurgulayan mahalle sakinlerinden Çetin Doğan (38) ise bir haftadır karanlıkta olduklarını belirterek; "Telefonla ulaştığımız kişiler bizlere yine mi trafonuz bozuldu diyerek dalga geçiyor. Tedaş'a bağlı ekipler tamir için geliyorlar ancak trafodaki arızayı gideremiyorlar. Bir gün tamirci için gelen bir arkadaş; 'ağabey trafonuz her an patlayabilir. Bizler asgari ücretle çalışıyoruz. Trafonun içerisine girip kendimizi de tehlikeye atamayız. Sizde trafodan olabildiğince uzak durun' dediler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir mahalle karanlıkta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN