Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim zirvesinden herkese mesaj var

Gediz Üniversitesi - Milli Eğitim işbirliğiyle düzenlenen seminerde, eğitimci ve velilere okulda başarıyı artırmanın, şiddeti azaltmanın yolları, gençlere nasıl davranılması gerektiği anlatıldı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Gediz Üniversitesi, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'yle birlikte eğitim kalitesini ve başarıyı daha da artırmak için kolları sıvadı. Üniversitenin Seyrek Kampüsü'nde düzenlenen "Psikolojik danışma ve problem çözme becerileri" seminerinde; göç, şiddet, aile-öğretmenöğrenci ilişkisi, doğru meslek seçimi gibi başarıyı etkileyen her şey konuşuldu. Seminer'in açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, en büyük zenginliğimizin insan kaynağımız olduğuna dikkat çekti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğer ülkemiz 2023'te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecekse, bunun yolu insanımızı daha iyi yetiştirmekten geçiyor. En büyük görev ve sorumluluk da biz eğitimcilere düşüyor. Bu ülkenin geleceği olan gençlerimizi, başarılı olacakları alanlara yönlendirip, dünyayla rekabet edecek donanımda ve özgüvende eğitirsek, daha güçlü bir Türkiye'nin de temellerini atmış oluruz. Bu seminerin ve çabamızın tek amacı işte bunu sağlamak. Her şey, daha iyi eğitim ve daha aydınlık yarınlar için..."

YAŞAM REHBERİ
İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı da seminerde verilen eğitimin önemine işaret etti. Bardakçı, "Karşılaştığı sorunları çözebilen, öfkesini kontrol edebilen, yeteneklerini keşfetmiş ve başarmayı öğrenmiş öğrenciler yetiştirirken, rehberlik öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Onlar bir anlamda yaşam rehberi. Bu nedenle Gediz Üniversitesi'ne teşekkür ediyorum. Burada konuşulanlar ve öğrenilenler, eğitim kalitemizi yükseltecek, öğrencilerimizin hayata sağlam temeller üzerinde atılmalarına yardımcı olacaktır" dedi. Eğitim bilimci ve yazar Yrd. Doç. Dr. Hasan Yılmaz da, öğretmen, öğrenci ve aile ilişkisinin önemine değindi, başarıyı artırmanın yollarını paylaştı, öğretmenlere, anne-babalara seslendi, çocuklara ve gençlere nasıl davranılması gerektiğini anlattı: "Eğitim temelinde sevgi ve disiplin olmalı. Sevgi ve disiplin aşırıya kaçmadan uygulanırsa başarı da gelir. Ama önce öğrenciye değer vermeli ve onu önemsediğimizi her fırsatta göstermeliyiz. Bugünün başarılı öğrencileri, yarının mutlu ve başarılı yetişkinlerinin oluşturduğu daha kalkınmış bir toplum için hepimize görev düşüyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim zirvesinden herkese mesaj var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN