Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Amacımız, Ege-Koop'u Karabağlar'a getirmek'

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, "Çabamız, Ege-Koop ile ilçemizde kentsel dönüşüm yapabilmek için" dedi. Genel Başkan Hüseyin Aslan ise ilçeyi cazibe merkezi yapmayı önerdi

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Bugüne kadar düzenlediği 60'ın üzerinde panel ve seminer düzenleyen Ege-Koop Danışma Kurulu, ilk kez yerel bir toplantıda Karabağlar halkıyla bir araya geldi. İlçe sakinleri özellikle kentsel dönüşüme yönelik sorular sorarken Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Karabağlar'ın potansiyeli nedeniyle toplantılara buradan başladıklarını söyledi, "Karabağlar'ı cazibe merkezi yapalım. Siz örgütlenin, kooperatifleşin, biz de yol gösterelim" dedi. Ege-Koop Danışma Kurulu, Başkan Öcal Uluç ve Genel Başkan Hüseyin Aslan önderliğinde önce Başkan Kürüm'ü makamında ziyaret etti. Kürüm, "Amacımız, çabamız Ege-Koop gibi alanında uzman kuruluşu ilçemize getirebilmek, birlikte dönüşüm çalışması yapabilmektir. Böylesi değerli isimleri ağırlamak, onlara hizmetlerimizi anlatmak bizim için büyük şans" dedi. Ardından Kürüm ve ekibi eşliğinde ilçedeki proje alanlarını gezen Aslan ve kurul üyeleri, daha sonra Sevgi Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği toplantıda soruların sorular arasında kentsel dönüşüm başı çekti.

'KISIR ÇEKİŞMELERE SON'
Toplantıyı neden bu ilçede yaptıklarını açıklayan Hüseyin Aslan, "Karabağlar, sorunları olan ancak gelişmeye, sağlıklı kentleşmeye açık bir ilçemizdir. Ege- Koop'un Karabağlar'a olan ilgisinin temelinde; bütüncül bir yaklaşımla ve yerinde, paydaşların haklarını güvenceye alan bir kentsel dönüşüme olan acil ihtiyaç yatıyor. Karabağlar modern kentleşmeye, alt ve üst yapısıyla, çevresiyle yaşanabilir, cazibe odağı olmaya layık bir ilçemiz" dedi. Vatandaşlara, "Gelin, Karabağlar'ı birlikte cazibe merkezi haline getirelim" diyen Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Size en önemli tavsiyem, örgütlenmeniz yönündedir. Özellikle de kooperatifleşmeniz. Yönetiminizi kendiniz oluşturun. Ege-Koop; tecrübesi, organizasyon yeteneği, kapasitesi, demokratik ve saydam yapısıyla kentsel dönüşümü yapmaya hazırdır. Yerel yönetimler de çok önemli bir etkinliğe sahiptir. Yerel yöneticilerin üretken, vizyon sahibi, projeci, demokratik ve katılımcı anlayışta olması önemlidir. Temennim, 2014 Mart'taki yerel seçimlerde adayların, kısır siyasi çatışmalardan uzaklaşmaları, projeleriyle yarışmalarıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Amacımız, Ege-Koop'u Karabağlar'a getirmek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN