Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş'te bugün hastane temeli atacak

Giriş Tarihi: 26.1.2013

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 40 bin metrekarelik alana inşa edilecek sağlık kompleksinin temelini atacak, ardından İzmir'e geçecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 40 bin metrekarelik alana kurulacak Ödemiş Devlet Hastanesi'nin temelini atmak için ilçeye geliyor. Yıldırım, temel atma töreninden sonra Ödemiş'te AK Parti ilçe örgütleri ile bir araya gelecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bir dizi programa katılmak için yarın İzmir'e geliyor. İlk olarak Ödemiş ilçesine gidecek olan Bakan Yıldırım, ilçeye yapılacak devlet hastanesinin temelini atacak. Yaklaşık 40 bin metrekarelik dev bir alana inşa edilecek hastane, bodrum kat ile birlikte toplam 6 katlı olarak yapılacak. 264 yatak kapasitesi, 8 ameliyathanesi, 21 yoğun bakım ünitesi, 19 diyaliz ünitesi ve 14 yataklı acil müşahede odasıyla İzmir'in en büyük hastanelerinden biri olacak Ödemiş Devlet Hastanesi'nde 190 kişilik konferans salonu da bulunacak. Yaklaşık 29 milyon liraya yapılması planlanan hastanenin 2014 yılının Ekim ayında hizmete girmesi bekleniyor.

TEŞKİLAT İLE BULUŞACAK

Bakan Yıldırım, temel atma töreni sonrasında Ödemiş'te Saray Salonu'nda AK Parti İzmir ilçe teşkilatları ile bir araya gelecek. İlçe teşkilatlarına yönelik bir konuşma da yapacak olan Yıldırım, daha sonra ise Ege Palas Oteli'ne geçerek İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) tarafından düzenlenen "1.Devre Futbol Ödül Töreni"ne katılacak. Yıldırım, İzmir'de son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen akşam yemeğine katılarak bir konuşma yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te bugün hastane temeli atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN