Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğinize sağlık

Kadın Meclis Üyeleri Derneği'nin düzenlediği "Yağmur Çocukları" etkinliğinde, mesleklerinde önde gelen İzmirli kadınlar otistik çocuklar ile birlikte şarkı söyledi, dans etti. Dünyaca ünlü sanatçıların da eşlik ettiği geceye katkı koyanlar, gönülleri fethetti

Giriş Tarihi: 26.1.2013
Otistik çocukların eğitim ve tedavisini sağlamak, onları kendi dünyalarından çıkarmak ve sahip oldukları üstün yetenekleriyle topluma kazandırmak amacıyla düzenlenen "Yağmur Çocukları" etkinliğinin ilki olan "Beceri Şöleni" muhteşem bir geceye sahne oldu. Önceki gün Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, Kadın Meclis Üyeleri Derneği'nin (KAMED) öncülüğündeki İzmir'in önde gelen kadınları ile otistik çocuklar birlikte dans etti, şarkı söyledi. Hazırlıkları aylardır devam eden gecede Filiz Eczacıbaşı Sarper, Ayşe Akın, İrem Pehlivanoğlu, Gülnur Vural, Seda Kaya, Yeşim Veryeri, Melis Barçın, Nurgül Uçar, Berrin Birer, Şebnem Bursalı, Defne Atakan, Zehra Paker ve Oya Ağca gibi başarılı kadınlar, otistik çocuklarla birlikte sahneye çıktı. Türkiye'nin yanı sıra dünyanın önde gelen piyano, perküsyon ve keman sanatçıları da otistik çocuklarla birlikte düet yaptı.

ALKIŞLANDILAR
İzmir Valisi Cahit Kıraç, eski bakanlardan Işılay Saygın ve Yılmaz Karakoyunlu'nun da katıldığı geceye, Anadolu Otizm Eğitim ve Mücadele Vakfı, Konak Moris Bencuya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ile Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde eğitim gören çocuklar, mehteran ve dans gösterileri ile renk kattı.

EN GÜZEL TANGO

Dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Okay Temiz, gönüllü kadınlar ve otistik çocuklar ile birlikte muhteşem bir performans sergilerken piyano sanatçısı Burçin Büke ile keman sanatçısı Tuncay Yılmaz da otistik çocuklarla düet yaptı. Sahneye konan performanslar izleyiciler tarafından çok beğenildi. Gecede konuşan KAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Akın, İzmir'in tanınmış iş kadınlarının destekleriyle uygulanan "Yağmur Çocuklar" projesinin ilk etkinliği olan Beceri Şöleni'ne katılan ve destek verenlere teşekkür etti. "Biz biriz" sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Akın, gönüllü kurumların destekleriyle "yağmur çocukları" tanıtmayı sürdüreceklerini dile getirdi. Filiz Sarper Eczacıbaşı, Ayşe Akın, İrem Pehlivanoğlu, Gülnur Vural, Seda Kaya, Yeşim Veryeri, Melis Barçın, Nurgül Uçar, Berrin Birer, Şebnem Bursalı, Defne Atakan, Zehra Paker ve Oya Ağca gibi başarılı kadınlar otistik çocuklarla birlikte sahneye çıkarak şarkı söyledi. Gönüllü kadınlar otistik çocuklarla tango da yaptı. Gece etkinliğe katılan protokol üyelerinin de katılımıyla hep birlikte söylenen "Hayat Bayram Olsa" isimli şarkıyla sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğinize sağlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN