Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FECİR ALPTEKİN: Bağımsız ve İzmirli!

Giriş Tarihi: 27.1.2013
!f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali bu yıl da İstanbul ve Ankara'nın ardından 28 Şubat - 3 Mart günleri arasında İzmir ayağını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Film seçkisi gerçekten müthiş; sinema salonları ve saatlerin yer alacağı gösterim çizelgesi ise gelecek hafta netleşecek. www. ifistanbul. com sitesinden programı inceleyerek seçimlerinizi yapmanızı ve bilet almak konusunda gecikmemenizi öneririm. Benim favorilerim aşağıdaki gibi...
Yolda: Beat kuşağının el kitabı olmuş Jack Kerouac'ın "Yolda"sı nihayet ve hem de "Motosiklet Günlüğü" yönetmeni Walter Salles'in imzasıyla karşımızda... Başrollerde Kirsten Dunst, Amy Adams, Kristen Stewart!
Laurence Anyways: "Hayali Aşklar" filminden hatırlayabileceğiniz Xavier Dolan'dan yine çok renkli, tutkulu ve şok edici bir aşk öyküsü... Sevdiğiniz adam artık kadın olmaya karar verdiğini söylerse!
Savaş Cadısı: Burma'da on dört yaşındayken anne ve babasını öldürmeye zorlandıktan sonra çocuk asker olarak yetiştirilmek üzere kaçırılan Komona'nın öyküsü Kim Nguyen'in elinde bir destana dönüşüyor... Olay gerçek!
Frances Ha: Yönetmen Noah Baumbach'tan Fransız Yeni Dalgası havasında, nefis siyah beyaz görüntülerle ve doğaçlama dans performanslarıyla dolu bir romans... Benim festivalde belki de en çok merak ettiğim!
Gazeteci Çocuk: İki yıl önce Oscar ödüllerini silip süpüren "Değerli"nin yönetmeni Lee Daniels'tan yine benzer potansiyel taşıyan cüretkar bir film... Başrollerde Matthew McConaughey, John Cusack, Zac Efron, Nicole Kidman!
Sevgiler, Marilyn: O, insanlaştırılmaya çalışıldıkça ikonlaşıyor... Marilyn Monroe'nun yeni ortaya çıkan mektup ve günlüklerine dayanarak Liz Garbus'un çektiği bir belgesel. Efsanenin tesadüf olmadığını görmek için!
Kutsal Motorlar: Unutulmaz "Köprü Üstü Aşıkları" filminin yönetmeni Leos Carax'tan yine biçim ve içerik anlamında sinemanın sınırlarını zorlayan bir çalışma. Kılıktan kılığa girip farklı işler yapan adamın öyküsü... Peki, neden? Belki de sadece zevk için... Kimilerine göre yılın en iyi filmi! Rehberlik etmesi ümidiyle, iyi seyirler dilerim!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FECİR ALPTEKİN: Bağımsız ve İzmirli!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN