Gediz'den "sağlık müjdesi"

Gediz Üniversitesi, Seyrek'teki merkezine ek olarak Çiğli'de 44 dönüm alanda yeni bir sağlık kampüsü kurmak için hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 27.1.2013
İZMİR'E SİMGE BİR ESER KAZANDIRILACAK
Gediz Üniversitesi İzmir'e dünya çapında bir sağlık kampüsü kazandırmak için çalışmalara başladı. Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, Seyrek'teki kampüse ek olarak Çiğli'de inşa edilecek yeni kampüsün İzmir'e değer katacağını söyledi. Dünyaca ünlü mimarlık firması HOK'la birlikte hazırlanan projenin önümüzdeki aylarda temelinin atılacağını belirten Kavuk, yeni kampüs ile İzmir'e simge bir eser kazandırmış olacaklarını belirtti.

SIRADAN OLMAYACAK
Kavuk, "Alanında marka olacak, parmakla gösterilecek iddialı bir eğitim yatırımına daha başlıyoruz. Hastane mimarisinde dünyada ilk sıralarda gösterilen, simge yapılar konusunda dünyaca üne sahip HOK'la birlikte yola çıkarak projeye verdiğimiz önemi bir kez daha göstermiş olduk. Seyrek'teki kampüsümüzü inşa ederken de sıradan olmamayı, çıtayı yukarıya taşımayı hedeflemiştik. Şimdi Çiğli kampüsümüzde de bu düşüncemizi hayata geçireceğiz" dedi.

200 YATAKLI HASTANE
EXPO 2020'ye sağlık ana temasıyla aday olan İzmir'in gelecek vizyonu, kentin ihtiyaçları ve dinamikleriyle çevre koşulları göz önüne bulundurularak hazırlanan proje toplam 92 bin metrekare inşaat alanına ve 2 bin öğrenci kapasitesine sahip olacak bir ana kampüsü içeriyor. Kampüs içinde 200 yataklı hastane, kongre merkezi, 80 odalı bir otel de olacak. Binalar, görünümleri kadar, donanımları ve özellikleriyle de söz ettirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz'den "sağlık müjdesi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN