Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Namazını kılanın sinema bileti hazır

Giriş Tarihi: 28.1.2013

Gümüşpala'daki Merkez Cami'nin müezzini Gürhan Gönül'ün, yazın düzenlediği "Haydi çocuklar camiye" kampanyası ilgi gördü. Gönül, şimdi de namazla en fazla puan toplayan 10 çocuğa sinema bileti verecek

Namaz promosyonu başlatan iller arasına katılan İzmir'de yarışmaların sayısı artıyor. Karşıyaka'nın Gümüşpala semtindeki Merkez Cami'nin müezzini Gürhan Gönül, çocukların namaz kılma alışkanlığı kazanması ve ibadete yönelmelerinin teşvik amacıyla birbiri ardına kampanyalar düzenliyor. Gönül, ilk olarak, Ramazan ayında "Haydi çocuklar camiye" kampanyası başlattı. "Namazını camide kıl, puanları topla, ödülü kap" sloganıyla Eylül ayında sona eren kampanya ile 40 çocuktan birinciye tablet bilgisayar, ikinciye bisiklet, üçüncüye çeyrek altın, dördüncüye MP3 hediye etti. Gönül, şimdi de yeni bir puanlama sistemi getirdi. Buna göre kampanyaya katılan 35 çocuktan en çok puan alan 10 çocuk, Buz Devri-4 filmini 3 boyutlu seyretme imkanı bulacak.

ALIŞKANLIK KAZANIYOR

Gönül, hedeflerinin çocuklar ve ailelerine camiye gelme alışkanlığı kazandırmak olduğunu söylediş sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu öğrenciler arasında sesi güzel olanlara akşam ezanları okuttum. Yaz Kuran kursunda da ders aldılar. Her gün namazda buluşuyoruz. Cuma günleri de ikramlarla, sohbetlerle grubu dağıtmamaya çalıştık. Cuma sabah namazına gelenleri de çorbacıya götürdük. Halı saha maçları düzenledik. Böyle faaliyetlerle grubu çekmeye, genç cemaati korumaya çalıştık. Baktım ki son günlerde gelen sayısında azalma oldu. Ne yapabiliriz derken sinema fikri aklıma geldi. Okullarında sabah ve öğleci olanlar, ayrı ayrı namazlara geliyor. Kendisiyle beraber birini getirene de fazladan puan veriyoruz. Gönül herkesi götürmek ister ancak maddi durum nedeniyle en fazla puan toplayan 10 çocuğu Buz Devri-4 filmine götüreceğim" dedi. Gümüşpala'da sosyal çevrenin zayıf olduğunu bu kampanya sayesinde çocukların sosyalleşme imkanı da bulduklarını anlatan Gönül, "Çocuklar yarışmayı da seviyorlar. Ben de onlara ağabey kardeş ilişkisiyle yaklaşıyorum. Çok hassas davranmaya çalışıyoruz. Cemaat de fayda görüyor. Tembel olup, deslerini bölen, arkadaşlarını rahatsız eden çocukların manevi ahlakı düzeliyor. Okuldaki başarıları artıyor. Aile içinde daha saygılı oluyorlar. Önümüzde 15 günlük ara tatil olacak. Bu yarışma bir ısınma turu. Tatil dönemi için de yine ödülü hayvanat bahçesi gezisi, carting olan yarışmalar koymayı düşünüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Namazını kılanın sinema bileti hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN