Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konak Belediyesi yaşlıları hayata katıyor

Disk Emekli Sen Gaziemir Şube Başkanı Tahir Türkbay ve yönetim kurulu üyeleri 'Yaşlılarımızı Hayata Katıyoruz' projesi kapsamında Konak Belediyesi'nin desteği ile Gaziemir Emrez Mahalle sakinlerinden oluşan 27 kişilik gruba kenti tanıtan bir gezi düzenledi.

Giriş Tarihi: 30.1.2013 10:27

Gün boyu hem kenti gezen hem de yaşadıkların kentin zenginliklerini, değerlerini, turistik merkezlerini yakından tanıma fırsatı bulan vatandaşlar, Kadifekale, Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir Mask Müzesi, Neşe ve Karikatür Müzesi, Konak Meydanı ve Asansör gibi İzmir'in simge mekanlarını gezdi.
Yoğun gezi programında son durak olan Asansör'de körfeze karşı yorgunluk ve keyif çayı içen Emrez Mahalle sakinleri Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ve Disk Emekli Sen Gaziemir Şube Başkanı Tahir Türkbay'a teşekkür etti.

Disk Emekli Sen Gaziemir Şube Başkanı Tahir Türkbay, 'Amacımız her ay bir ilçeyi gezmek, tanımak. Şimdiye kadar bulunduğu mahallenin dışına çıkmayan, yaşadığı kenti tanımayan pek çok ev hanımı veya emekli olmuş; evden dışarı çıkmayan vatandaşımız var. Bu gezilerle hem kentimizi daha yakından tanıyoruz hem de sosyal bir ortam yaratmış oluyoruz. İnsanlara dokunabilmek, erişmek, onları evden dışarı çıkartmak istiyoruz' dedi.
Her ay bir ilçeyi gezmek ve tanımak istediklerini belirten Türkbay, tüm İzmir ilçe belediyelerinden projeleri için destek beklediklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak Belediyesi yaşlıları hayata katıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN