Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşar, dünya devleriyle yeni işbirlikleri yapıyor

Giriş Tarihi: 31.1.2013

Yaşar Üniversitesi, önümüzdeki yıl, araştırma alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Reading ve ABD'deki George Washington ile ortak yüksek lisans, doktora programları başlatıyor

Yaşar Üniversitesi, dünyanın sayılı üniversitelerinden George Washington Üniversitesi ile işbirliğine giderek "Karar Bilimleri ve Üretim Yönetimi" programlarını başlatıyor. 2013- 2014 akademik yılında başlatılması planlanan yüksek lisans ve doktora programlarına mühendislik fakültesi, fen edebiyat fakültesi psikoloji bölümü ve İİBF mezunları katılabilecek. Sertifika programlarına katılımda ise ön koşul aranmayacak; kısa süreli mesleki geliştirme programlarından ise işadamlarının yanında öğrenci ve mezunlar da yararlanabilecek. Yaşar Üniversitesi'nin Mühendislik Fakültesi'ne Bağlı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, yüksek lisans öğrencilerine çift diploma imkanı sunacak işbirliği protokolü ise Reading Üniversitesi ile gerçekleştirdi. British Council'ın desteği ile gerçekleştirilecek program sayesinde öğrenciler İngiltere'de staj yapma imkanı bulacaklar. Yaşar'da başlayacak ve Reading Üniversitesi'nde son bulacak yüksek lisans programı sayesinde öğrenciler çok daha zengin bir özgeçmişe sahip olabilecekler.

KENTE KATkISI
İzmir'in hızla "Uluslararası bir üniversiteler kenti" kimliğini kazandığını belirten Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, "İzmir, sahip olduğu olanakları yanında henüz verimli biçimde yararlanamadığı kaynakları açısından da bilimsel çevrelerin ilgi odağına yerleşmeye aday bir kent. Artık tanınmış Amerikan, İngiliz, Alman ve Hollandalı marka üniversiteleri İzmir'in üniversiteleri ile ortaklıklar için çalışmalar gerçekleştiriyor. Uluslararası öğrenci ve bilim insanlarına açılımın İzmir'e 'çok kültürlü genç nüfus enerjisi aşılamak' yanında bilim ekonomisinin sağlayacağı akademik rekabete dayalı dinamizm ve uluslararası finans kaynağı dikkate değer olumlu ekonomik hareketlenmeler getireceği açıktır. Bu gelişme sonrasında, değinilen üniversiteli nüfusunun İzmir'de konaklayacağı, bu kentin ulaşım olanaklarından yararlanacağı, temel ihtiyaçlarını bu kentin ekonomisine katkı sağlayarak karşılayacağı unutulmamalıdır" dedi.

YAŞAR'I SEÇTİ

Yaşar Üniversitesi, 'Erasmus Yoğun Programlar' projeleriyle Avrupa Komisyonu tarafından 'Başarı Öyküsü' ödülüne layık görüldü. 'Siber güvenlik', çevre dostu 'yeşil lojistik uygulamaları', 'sualtı fotoğrafçılığı' gibi 11 özgün projeye imza atan Yaşar Üniversitesi, Türkiye'den bu ödülü kazanan tek üniversite olma başarısı gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar, dünya devleriyle yeni işbirlikleri yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN