Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İDÇ'den güvenli liman

İzmir Demir Çelik Liman İşletmeleri, Türkiye denizlerinde faaliyet gösteren 183 liman arasında teknik emniyet kurallarını en iyi işleten liman olabilmek için 'Güvenli Liman Projesi' başlattı

Giriş Tarihi: 3.2.2013
İzmir Demir Çelik (İDÇ) Liman İşletmeleri, Türkiye denizlerinde faaliyet gösteren 183 liman arasında teknik emniyet kurallarını en iyi işleten liman olabilmek amacıyla 'Güvenli Liman Projesi'ni başlattı. Temelini çalışan personelin iş güvenliğinin oluşturduğu projenin süresi 600 gün olarak belirlenirken, bu proje sonunda verilen mesajlara uyan, hiç kaza yapmayan ve bu sayede hedeflere ulaşan birimlere çeşitli ödüllerin verileceği Güvenli Liman Projesi'nin başlangıç vuruşu İDÇ Liman İşletmesi'nde düzenlenen toplantı ile yapıldı.

"ÖNCÜ OLACAĞIZ"
Türkiye en önemli limanlarından biri olan ve 275 personelin görev yaptığı İDÇ Liman İşletmeleri Makine Onarım ve Bakım Atölyesi'nde düzenlenen Başlangıç Vuruşu törenine İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Baştuğ, İzmir Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Kadri Kabak ile İDÇ Liman İşletmeleri çalışanları katıldı. İ�� güvenliği kültürü oluşturularak iş kazaları ve meslek hastalıklarını Avrupa Birliği ortalamasına çekmeyi hedefleyen çalışmada yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi başta olmak üzere, risk değerlendirilmesi çalışmaları, çalışanların bilinçlendirilmesi amacıyla eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, ucuz atlatmaların çalışanlar tarafından bildirilmesi, denetimler sonucu eksikliklerin tespit edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması sureti ile güvenli davranış ve güvenli ortamın oluşturulması hedefleniyor. Başlama Vuruşu toplantısında İDÇ Liman İşletmeleri çalışanı Cebir Erdem, projenin başarısının tüm çalışanların ve yönetimin desteği ile sağlanacağını belirterek, "Alınan her tedbirin bir kazayı veya can kaybını önleyeceğini unutmayalım" dedi. İDÇ Liman İşletmeleri Makine Onarım ve Bakım Atölyesi çalışanları adına konuşan Ayhan Karaduman ise Güvenli Liman Projesi çalışmalarına önem verilmesi gerektiğini vurguladı. İDÇ Liman İşletmeleri Vardiya Şefi Mehmet Yıldırım da "Bu proje ile sağlıklı ve güvenli bir işyeri ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Büyük bir aile olarak hiçbir çalışanımızın başına kötü bir olayın gelmesini istemiyoruz"diye konuştu..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İDÇ'den güvenli liman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN