Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şifa'dan çocuk kliniği

Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Kliniği hizmete girdi. Böylece çocuk yatağı kapasitesi 35'e ulaşmış oldu

Giriş Tarihi: 3.2.2013
Şifa Üniversitesi'nin Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde kurduğu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Kliniği hizmete girdi. Kliniğin açılışı için düzenlenen törene Şifa Sağlık Grup Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi Tıbbi Direktörü Yrd. Doç. Dr. Faik Fevzi Okur ile Şifa Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vedide Tavlı katıldı. Yeni servisin hizmete girmesi ile Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi'nin çocuk yatağı kapasitesi de 35'e ulaştı. Şifa Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vedide Tavlı da, 12 yataklı yeni klinikle hastanenin çocuk yatağı kapasitesinin 35'e ulaştığını söyledi.

FEDAkarLIK SÜRECEK

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz da, "Şifa Üniversitesi, Şifa Sağlık Grubu'nun 30 yılı aşkın tecrübesi üzerine kuruldu. Bu tecrübe bize önemli avantajlar sağlıyor. Örneğin Sağlık Bakanlığı ve YÖK, TUS asistanlarını hastanelere gönderirken çok hassas davranıyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifa'dan çocuk kliniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN