Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e büyük ödül

Giriş Tarihi: 7.2.2013

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Oluşturacağımız 10 ayrı olimpiyata sporcu hazırlama merkezlerinden biri İzmir'de olacak" dedi

İzmir'e, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan müjdeli haber geldi. Kentin çok yakında sporda büyük hamleler yapacağını kaydeden Kılıç, "Cimnastikte, atletizmde, tekvandoda, voleybolda ve birkaç branşta daha İzmir, Türkiye'nin olimpiyatlara ve dünya şampiyonalarına nitelikli, kaliteli sporcular atletler yetiştiren, önemli bir olimpiyat eğitim merkezi olacaktır. Türkiye genelinde, 10 ayrı olimpiyata sporcu hazırlama merkezi oluşturuyoruz. Olimpiyatlara sporcu hazırlama merkezleri olacak illerden biri de İzmir" dedi.

ÖRNEKKÖY'DE SONA DOĞRU
İzmir'deki stat projelerinde mahallinden ya da araziden kaynaklanan sorunlarla atılamayan adımlar olduğunu, ancak projenin çizilmesi ve ihaleye hazırlanması işlemlerini tamamlama aşamasına geldiklerini belirten Kılıç, "Birkaç ay içinde Örnekköy Stadı'nın ihale tarihini de İzmirliler'e açıklama imkanı olacak. 25 bin kişilik son derece modern bir proje. İzmir'e iki stat yapılacak ve 5 takım kardeşçe kullanacak" dedi.

MANİSA'YA ATLETİZM PİSTİ
Milli maç için Manisa'ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2013 yılı yatırım programına Manisa için atletizm pisti koyduklarını bildirdi. Kılıç, "Toplam 4 gençlik merkezi, merkez spor salonu ve atletizm pisti ile tesislerin maliyeti 35 milyon lira" dedi. Akhisar'daki stat projesine değinen Kılıç, "Gayrimenkul değerlendirme veya takası yoluyla Akhisar'ın stada kavuşması, arzumuz. Stadın hızlandırılması için sayın başbakanımızın talimatları var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e büyük ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN