Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi 9 danışmana teşekkür etti

İZSU Genel Müdürlüğü'nde görevli olan ve başta Büyük Körfez Projesi ve İzmir Metrosu olmak için birçok projeye katkıda bulunan danışmanlarla yapılan sözleşmeler Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki gün feshedildi

Giriş Tarihi: 9.2.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi çoğu İZSU Genel Müdürlüğü'nde görevli 9 danışmanla yollarını ayırdı. Başta TCDD ile ortaklaşa yürütülen Büyük Körfez Projesi ve İzmir Metrosu olmak üzere birçok büyük projeye danışmanlık yapan ve içlerinde eski İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sadettin Uçkun'un da bulunduğu 9 mühendise danışmanlık hizmeti verdikleri İZBELCOM şirketi aracılığı ile önceki gün tebligat yapıldı. Önümüzdeki hafta pazartesi gününden itibaren danışmanlık sözleşmelerinin feshedildiği belirtildi. Danışmanlar şirket yönetim kurulunca alınan kararı duyunca büyük şok yaşadı.

ÖNCEKİ GÜN BİLDİRİLDİ
İZBELCOM Şirketi yönetim kurulunca alınan karar doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1'i Ulaşım Daire Başkanlığı Etüd Proje birimi çatısı altında raylı sistem, yol ve kavşak projelerine danışmanlık yapan diğer 8'i ise İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Büyük Körfez Projesi gibi projelerde danışmanlık hizmeti veren toplam 9 mühendis ile yollarını ayrıldı. Mühendislere danışmanlık sözleşmelerinin fesih edildiğine ilişkin tebligat önceki gün öğleden sonra yapıldı.

KURUL KARARI
Şirket yetkilileri İZBELCOM'un İZSU'ya danışmanlık hizmeti verdiğini ve şirkette toplam 700 kişinin çalıştığını belirtti. Şirket bünyesindeki 400 mühendis ve teknik elemandan 100'ünün geçtiğimiz günlerde sözleşmeli personel olarak İZSU'nun kadrosuna geçirildiğini belirten yetkililer, durum böyle olunca İZSU Genel Müdürlüğü'nün'nun serbest meslek erbabı statüsünde çalışmakta olan ve müşavirlik hizmeti veren danışmanlarını ihtiyaç kalmadığı gerekçesi ile şirkete geri iade ettiğini söyledi.

KİMLER ÇIKARILDI
İZSU'da görev yapan danışmanlardan Jale Alev, Rıza Dev, Sadettin Uçkan, Metin Günak, Nadir Aykut, M. Zeki Küçüksezgin, İzzet Yavuz Tuncer, Mustafa Melih Ozan. Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan danışmanlardan Cemal Yıldız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi 9 danışmana teşekkür etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN