Müzeyyen'de düşler danslarla buluşuyor

Modern Dans Lab, Müzeyyen Senar'ın hayatını anlatmaya hazırlanıyor. 26 Şubat'ta sahnelenecek "Müzeyyen" adlı eser, Senar'ın aşk ve sanat dolu hayatından kesitler anlatıyor

Giriş Tarihi: 11.2.2013
Librettosu Arzu Söğüt'e, koreografisi Başak Güneş ve Fırat Neziroğlu'na, kostüm- dekor tasarımı Ayten Huzur Öğütçü'ye ve müzik tasarımı Fırat Tosun'a ait olan "Müzeyyen" adlı eserin yönetmenliğini Fırat Neziroğlu yapıyor. Daha önce belgesellere konu olmuş olan Müzeyyen Senar'ın hayatı, ilk kez dans gösterisiyle de seyircinin karşısına çıkmış olacak. İlk amaçlarının dans gösterisi izlemeye alışkın olmayan İzmir'de bir seyirci kitlesi oluşturmak olduğunu belirten Neziroğlu, "Bunu düşlerini dansla buluşturan amatör bir toplulukla yapmak çok keyifli. İzmir'de dansın daha çok sevilmesine katkı yapabilirsek hedeflerimize ulaşmış olacağız" dedi. "Müzeyyen" 26 Şubat'ta Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde, 21-22 ve 28 Şubat'ta saat 20.30'da Karşıyaka Ege Sanat Merkezi'nde seyirciyle buluşacak. Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, "Müzeyyen Senar'a olan vefa borcumuzu yaşarken göstermenin onurunu yaşıyoruz" dedi.

MODERN DANS LAB

Temelleri 2011 yılında Fırat Neziroğlu'nun önderliğinde atılan ve İzmir'in ilk özel modern dans topluluğu olan Modern Dans Lab, İzmir'de düzenli modern dans gösterileri sunuyor. Topluluk hayatlarının bir döneminde dans etmiş ya da hiç dans etmemiş amatör dansçılardan oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzeyyen'de düşler danslarla buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN