Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stat uzlaşması

İZVAK'ın bir araya getirdiği kulüp başkanları, Örnekköy'deki stada ihtiyaç olmadığı kararına vardı. Bunun yerine Karşıyaka Stadı'nın yerine 12 bin 500 kişilik bir stat yapılması, ayrıca güney aksına da aynı büyüklükte bir stat inşa edilmesi istendi

Giriş Tarihi: 13.2.2013
İzmir'e yapılacak statlar konusunda İzmir Gücü Spor Vakfı'nın "çözüm" çağrısıyla yaptığı toplantıda bir araya gelen başkanlar, tarihi kararlara imza attı. İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, Onursal Başkan Levent Ürkmez ve yöneticiler ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan'ın katıldığı toplantıda, Altay Başkanı Ömer Hızlıok, Altınordu adına Genel Müdür Murat Dizdar, Göztepe adına Başkan Vekili Sabri Sadıklar, İzmirspor adına Cemal Dönmez ve Karşıyaka adına da Başkan Cihan Büyükoral ve 2. Başkan Ali Erten katıldı. Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur'un mazeret bildirdi. Yaklaşık iki saat süren başkanlar zirvesinin ardından konuşan İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, " İzmir'e bakanlığın verdiği iki stat sözü üstünde tartışıldı ve hazır mevcut Örnekköy'de yapılacak olan 40 bin kişilik stada, maliyetinin zeminden dolayı çok yüksek olacağı ve bu nedenle gecikme yaşanacağı gerekçesiyle şimdilik ihtiyaç olmadığı tüm kulüp başkanlarınca oy birliğiyle karara bağlandı. Örnekköy Projesi yerine Karşıyaka'nın Yalı'daki spor tesislerinde bulunan Karşıyaka Stadı'nın yerine KSK yönetiminin hazırladığı proje ışığında yeşil-kırmızılı kulübün tamamen kendisine ait 12 bin 500 kişilik bir stat yapılmasına ve öncelikli olarak inşaatına başlanmasına tüm başkanların oy birliğiyle karar verildi." dedi.

'ELDEN GEÇİRİLSİN'
Güneye yapılacak stat için Sarnıç veya Kaynaklar tarafındaki 9 Eylül Kampüsü yakınındaki şantiye alanına 12 bin 500 kişilik bir butik stat yapılması konusunda karar alındı. Bu stattan Göztepe, Altınordu, İzmirspor kulüplerinin yararlanması düşünüldü. Büyük maçların oynanması için Atatürk Stadı'nın modernize edilmesi çin görüş birliğine varıldı. Alsancak Stadı'nın da elden geçirilmesi istendi.

BAKANLARA İLETİLECEK
İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, başkanlarla aldıkları kararları, yetkili mercilere ileteceklerini söyledi. Yemişçi, "Kararları Valimiz Cahit Kıraç'a arz edeceğiz. Daha sonra Sayın Bakanımız Binali Yıldırım ile görüştükten sonra Spor Bakanımız Suat Kılıç'a İzmir kulüplerinin stat konusundaki son kararlarını ileteceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stat uzlaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN