Türkiye'nin en iyi haber sitesi

700 yıllık tarihi cami restore edilecek

Kovalarla ibadete bakanlık el koydu.

Giriş Tarihi: 14.2.2013 17:23
Muğla'nın Yatağan ilçesi'nde Turgut Beldesi'nde cemaatin tavandan akan sular nedeniyle kovalarla saf tutarak namaz kıldığı 700 yıllık İlyas Bey Cami'nin aslına uygun olarak restore edilmesi için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne talimat verdi.

Turgut Beldesi'nde geçtiğimiz günlerde cemaatin tepkisine neden olan tarihi İlyas Bey Camisinin onarımı için imza toplanmış ve imzalar Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı Bekir Bozdağ'a gönderilmişti. Cemaatin su akması nedeniyle kova koyarak namaz kıldığı tarihi caminin onarım beklediği haberinin basında yer almasının ardından harekete geçen Bakan Bozdağ Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne talimat vererek tarihi caminin aslına uygun bir şekilde restore edilmesini istedi.

Konu hakkında açıklama yapan Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven, 'sayın Bakanımız Bekir Bozdağ, Turgut Beldesi'nde 14 yüzyılda Menteşe Beyliği döneminde yapılan bu nadide eserimizin aslına uygun olarak yapılması için Vakıflar Genel Müdürlüğümüze gerekli talimatları vermiştir. Söz konusu camimiz Vakıflar Aydın Bölge Müdürlüğü'ne ait.

Bu nedenle caminin tamiratı için gerekli çalışmaların bir an evvel başlatılması için sayın bakanımız gerekli talimatları vermiştir. Yatağan Kaymakamlığı olarak çalışmaları yakından takip edeceğiz. Sayın Bakanımıza da göstermiş oldukları hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
700 yıllık tarihi cami restore edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN