Ellerin kırılsın!

Giriş Tarihi: 14.2.2013

Kepsut'ta 81 yaşındaki Mustafa Çobanoğlu'nun içinde 3 bin 500 lira olan cüzdanı, sekerek yürdüğünü görünce "Sana masaj yapayım, ayağın iyileşsin" diyen kişi tarafından çalındı

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde engelli 3 çocuğunun üç aylık maaşlarını bankadan çeken 81 yaşındaki Bağ-Kur emeklisi Mustafa Çobanoğlu dolandırıldı. Ayağından rahatsızlığı olduğu için sekerek yürüyen Çobanoğlu'nun yanına gelen kimliği belirsiz dolandırıcı, "Gel ben sana masaj yapayım" diyerek yaşlı adamı camiye soktu. Masaj yaparken ceketin cebindeki cüzdanı çalan zanlı kayıplara karıştı. Cüzdanın içinde 3 bin 500 lira para olduğu öğrenildi. Olay geçtiğimiz günlerde Kepsut ilçesinde yaşandı. İsaalan Köyü'nde yaşayan 81 yaşındaki Bağ-Kur emeklisi Mustafa Çobanoğlu, ikisi erkek üç çocuğunun üç aylık engelli maaşları ile kendi emekli maaşını çekmek için Kepsut ilçe merkezine gitti. Bankadan maaşları çektikten sonra ilçe merkezinde yürüyen Çobanoğlu'nun yanına tanımadığı biri geldi. Ayağındaki rahatsızlık nedeniyle sekerek yürüyen Çobanoğlu'na yaklaşan dolandırıcı, "Ayağında bir rahatsızlığın var sanırım. Ben bu işlerden çok iyi anlarım. Gel sana bir masaj yapayım" dedi.

ARTIK İNSANLIK ÖLMÜŞ

Bu yalana inanan Çobanoğlu, zanlı ile birlikte yakındaki bir camiye girdi. Ceketini çıkarıp halının üzerine oturan yaşlı adamın ayağına masaj yapmaya başlayan zanlı bir ara Çobanoğlu'na hissettirmeden ceketinin cebindeki cüzdanı aldı. Talihsiz adama, "Sen burada bekle. Ben evden malzemelerimi alıp öyle geleyim" deyip camiden ayrıldı. Çobanoğlu şikayetçi oldu. Fakat dolandırıcı bulunamadı. Çobanoğlu, "Cüzdanımda 3 çocuğumun engelli maaşı ile kendi emekli maaşım vardı. Ben çok yoksul insanlarız. Evlatlarım bakıma muhtaçlar. Şimdi ben onların ilaçlarını nasıl alacağım. Bu nasıl vicdansızlıktır. Bu kadar acımasızlık olur mu?. İnsanlık ölmüş artık"diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ellerin kırılsın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN