Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enkaz kaldırıldı rapor bekleniyor

Alaşehir'de eski bir ev çöktü, enkazı 16 gün sonra kaldırıldı, cadde trafiğe açıldı. Ancak son karar Kurul'un olduğu için belediye bir şey yapamıyor

Giriş Tarihi: 14.2.2013
İzmir 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu yaklaşık dört yıl önce sit alanı olarak ilan ettiği Alaşehir'in surlar içinde kalan alanda yaşayan yaklaşık 17 bin adet konutun sahibi isyanları oynuyor ve Çin işkencesinin ne zaman biteceğini merakla bekliyor. 16 gün önce aşırı yağışlar nedeniyle çöken ve iki caddenin trafiğe kapatılarak mahalle sakinlerine adeta işkence çektiren, sokağa çıkmak için korkulu anlar yaşatan enkaz nihayet kaldırıldı. İzmir Anıtlar Kurulu yetkilisinin gözetimi altında kaldırılan enkaz, Belediye Asfalt Şantiyesi'nde koruma altına alındı.

GEÇİCİ ÖNLEMLER ALINDI
Çöken binanın kalan bölümüyle ilgili ve ne yapılacağı ile ilgili yeni rapor bekleniyor. Enkazın kaldırılmasıyla birlikte iki cadde kısmen trafiğe açıldı. Belediye binanın çevresine güvenlik şeridi çekti. Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, bir takım önlemler aldıklarını söyledi, "Bunların kesin çözüm olamayacağını biliyoruz, ama karar Anıtlar Kurulu'nun. Kararı beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok, çaresizce bekliyoruz" dedi.

Nurettin DOĞAN
/ ALAŞEHİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enkaz kaldırıldı rapor bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN