Modern bir kent için yeni projeler

Giriş Tarihi: 14.2.2013

Usak Belediye Baskanı mimar Ali Erdogan yönetiminde kentin 19 mahallesi dev bir santiye alnına dönüstü. Erdogan'ın ilin çehresini degistirecek projelerinin basında kentsel dönüsüm, Ismetpasa Caddesi'nin yenilenmesi, çevre ve imar yolları geliyor

Mesleği mimarlık olan ve Uşak halkı tarafından 1999 ve 2009 yerel seçimlerinde iki kez belediye baskanı seçilen Ali Erdogan, "Usak halkına borcum ve sözüm" dedigi vaatlerini birer birer hayata geçiriyor. Türkiye'nin en büyük kentsel dönüsüm alanını kapsayan Kentsel Dönüsüm Projesi ile yeni bir Usak doguyor. Yaklasık 1 millyon metrekarelik alanda iki bölüm halinde baslayan dönüsüm kapsamında modern bir kent kuruluyor. Bölgede, 1056 adet konut, 950 adet ticaret birim ve müze alanı, gençlik merkezi, sinema, egitim ve dini tesis, kamu binaları konumlandırılacak. Ilk bölümünün yapımına Çevre Ve sehircilik Bakanı Erdogan Bayraktar'ın temel atması ile baslandı. Ilk etap projesinde, TOKI tarafından 420 bin metrekarelik bir alanda 212 konutun yapılması ve konutların bu yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor. Konutların kaba insaatları önemli ölçüde tamamlandı. Kentin ileriye yönelik gelismesinde kentsel dönüsümün önemli oldugunu belirten Baskan Erdogan, "Kentsel dönüsümde temellerin atılması ve yeni alanların olusmasının ardından sehrimizin çehresi çok farklı bir hale gelecek. Bu nedenle dönüsümün önemli köse taslarından oldugunu düsünüyoruz. Dönüsümle birlikte Usak'taki resmi kurumlar da yerlerini degistirmeye basladı. Devlet Hastanesi, Adliye ve Emniyet Müdürlügü gibi kurumlar Ankara yolu üzerinde yeni yerlerine gidiyor. Biz de yeni otogarımızı aynı bölgede yapıyoruz. iz yeni baglantı yolları ile de kent trafigini rahatlatıyoruz" dedi.

MEZBELELIK KALKIYOR

Proje hakkında bilgi veren Usak Belediye Baskanı Ali Erdogan "Usak Tabakhane Bölgesi Kentsel Dönüsüm Projesi, sehir merkezinde bulunan, Ankara-Izmir (E-96) karayoluna cephesi olan tabakhane bölgesindeki toplam 91.07 hektarlık (1. etap 43.6 hektar) bir alanı kapsamaktadır. Dönüsüm alanı, deri isletmelerinin büyük kısmının bosalttıgı, çogunlugu bos ve yıpranmıs fabrika binalarından olusmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modern bir kent için yeni projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN