Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 'Birlikte Kitap Okuyoruz' kampanyası başlatıldı

Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun başlatığı "Birlikte Kitap Okuyoruz" kampanyasında her perşembe veliler ile öğrenciler bir araya gelip kitap okuyor.

Giriş Tarihi: 15.2.2013 10:06
Kampanya hakkında bilgi veren Kenan Evren İlköğretim Okulu 1/A sınıf öğretmeni Mehmet Gündüz, "İnsan bu toplumda iki tercih arasında kararını vermelidir. Mutlu olmak ya da olmamak. Biz mutlu olmayı tercih ettik. Çocuğun ve anne babanın mutlu ve huzurlu olması okumaktan geçiyor. Okudukça bilinçleniyor, bilinçlendikçe mutlu, huzurlu, geleceğe umutla bakan bir toplum oluşturulabileceğini inanıyoruz. Kampanya ile öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığını kormalarını sağlıyoruz" dedi.

Okulu Müdürü Celal Harmandalı da, 'Toplum olarak kitap okuma alışkanlığımızın alt seviyede olması en büyük eksiğimiz. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi koymuşsak, bilgili olmak zorundayız. Bilgi de çok okumak ve araştırmakla elde edilebilir. Çocuklarımıza mutlaka kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Şunu unutmayalım ki, çocuklarımıza bu yönde iyi model olabilmek adına okulumda velilerin de katılımıyla kampanyayı planladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kula'da 'Birlikte Kitap Okuyoruz' kampanyası başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN