Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söz savunmanın

Stat kararıyla tepki çeken Karşıyaka yönetimi, "Örnekköy'e yapılacak stat, kulübün olmayacak. Ama Yalı olursa, kullanım hakkı KSK'ye verilecek" açıklamasını yaptı

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Karşıyaka'da stat karmaşası sürüyor. Örnekköy yerine Karşıyaka Yalı'ya 12 bin 500 kişilik bir butik stat yapılması kararı sonrası eleştirilen KSK yönetimi, kendini savundu. Kulüpten yapılan açıklamada, Karşıyaka Stadı projesinin 3 ay önce Onursal Başkan Selçuk Yaşar'a ve camiaya sunulduğu belirtildi. Ayrıca projenin, Örnekköy Stat projesinin aksaması veya gecikmesi durumunda, daha fazla beklememek için B planı olarak hazırlandığı da vurgulandı.

ALSANCAK'TAN BÜYÜK

Açıklamada, "Kulübümüz ve yönetimimiz; Örnekköy Stadı'nın inşa edilmesi durumunda kendi malımız ve sadece Karşıyaka Spor Kulübü'nün stadı niteliğinde olmayacağını, bu stadın bütün İzmir'e hizmet edeceği, kulübümüzün bu stattan gelir elde etmesi bir yana maçlarını stat kirası ödeyerek oynamak zorunda kalacağını bile bile Örnekköy Stadı'nın yapımına, "Yeter ki yapılsın" yaklaşımı ile hiçbir zaman ve hiçbir ortamda karşı çıkmamıştır" denildi. Karşıyaka stadı için kullanılacak 20 bin metrekarelik alanın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına tapuda kayıtlı olduğunu da belirten yönetim, "Karşıyaka Stat arazisi Alsancak stadının arazisinden daha büyüktür. İmar problemi yoktur. Arazi, imar planında 'stadyum' olarak tescildir. İnşaat, mevcut stat alanında yapılacaktır. Diğer tesislerimizin hiçbirine dokunulmayacaktır. Seyirci kapasitesi 15 bin kişiye çıkarılabilecektir. Stat maliyetinin tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır. İnşaat süresinin, ihaleden sonra yaklaşık olarak 10-12 ay olabileceği tarafımıza belirtilmiştir. Stadın kullanım hakkı, her türlü geliri ile tamamen Karşıyaka Spor Kulübü'nün olacaktır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz savunmanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN