Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göztepe'ye süper tesis

İzmir'de altı Tansaş, üstü otopark olarak kullanılan bina yıkılacak. Yerine tam otomatik otopark, spor tesisleri ve seyir terası yapılacak. Kurulacak kent asansörü ile de Susuzdede ve çevresi sahile bağlanacak

Giriş Tarihi: 17.2.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Göztepe'deki altı Tansaş, üstü katlı otopark olarak kullanılan binayı yıkacak, yerine tam otomatik otopark yapacak. Üst katı seyir terası haline getirilecek olan otopark kompleksine kurulacak kent asansörü ile Hatay, Susuzdede gibi üst kesimde oturan vatandaşların denize ulaşması sağlanacak. Alsancak Hocazade Camisi karşısındaki alana tam otomatik katlı otopark yapmak için çalışma başlatan Büyükşehir, kent genelinde benzerlerini yapmak için düğmeye bastı.

HAZIRLIKLARA BAŞLANDI
Bunun ilk örneği Göztepe'de Tansaş Mağazası ve otopark olarak kullanılan binada gerçekleşecek. Büyükşehir yetkilileri yeni tesisle ilgilişu bilgileri verdi: "Projenin hazırlıkları başladı. Proje kapsamında yapılacak kent asansörü ile Susuzdede ve çevresinde oturanların sahile daha kısa yoldan inmesini sağlayacak. Otoparkın en üstü spor alanları ve seyir terası olarak işlev yapacak. Yasal presedürlerin tamamlanmasından sonra ihaleye çıkılacak." Yeni otoparkta kapasite en az 300 olacak. Araçlar insan eli değmeden park edilecek ve sahibine teslim edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göztepe'ye süper tesis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN