Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti "ekonomi forumu" düzenliyor

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Mart ayında iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ekonomiyle ilgili kamu kuruluşlarının başkanları ile rektörlerin katılacağı etkinlik yapacak

Giriş Tarihi: 18.2.2013
AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Mart ayı içerisinde "Ekonomi formu" düzenleyecek. Toplantıya iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ekonomiyle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının başkanları, üniversite rektörlerinin aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katılacak. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, "İzmir ekonomisini masaya yatıracağız" diye konuştu. AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, parti teşkilatları tarafından 81 ilde "ekonomi formu" düzenlenmesi talimatı verdi. Bu talimat üzerine harekete geçen AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Mart ayında geniş katılımlı bir form düzenleme kararı verdi. İzmir'in ekonomisinin masaya yatırılacağı toplantıya sanayi ve ticaret dünyasının temsilcileri, sivil toplum kuruluşları dernekleri, iş adamları, yerel yönetimler, üniversite rektörlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katılacak.

SİYASİ BİR AMAÇ YOK
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İzmir'in ekonomisini enine boyuna tartışılacağı bir toplantı organize edeceklerini belirterek, "Geniş katılımlı bir toplantı düşünüyoruz. Burada siyaset olmayacak. Zaten siyaset üstü kişileri buraya davet edeceğiz. Siyasi bir amaç gütmüyoruz" dedi. Öte yandan görevden alınan AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdal Seyitler'in yerine Bayraklı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ali Aslan'ın atanacağı öne sürüldü. Parti yetkilileri, "Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem'e sunulacak isimlerden biri Ali Aslan olacak" dedi. Kulislerde kurucu İl Başkan Yardımcısı Mesut Demirkaya'nın ismi de ilçe başkanlığı için geçiyor. MKYK tarafından görevden alınan Seyitler'e gerekçeli kararın pazartesi günü tebliğ edileceği, ilçe başkanı atanıncaya kadar il yönetim kurulu üyesi Erol Bekar kayyum başkan olacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti "ekonomi forumu" düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN