Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Şarkıcı olmasaydım ralli pilotu olurdum'

16 yıldır müzik dünyasında yer alan, son olarak da 'Kendim Gibi' adlı bir albüm çıkaran Gökhan Tepe, arabalara meraklı olduğunu söyledi

1996 yılında girdiği müzik piyasasında hızla yükselen hatta müzikle kalmayıp oyunculuk performansı ile de beğeni toplayan Gökhan Tepe ile İzmir'de verdiği konser sonrası harika bir sohbet gerçekleştirdik. 'Keşke' demeyi sevmeyen, hayatına kendi kararlarıyla yön veren, sağduyulu, eğlenceli, yakışıklı ama mütevazı ve saygısından bir şey kaybetmeyen Gökhan Tepe ile sohbetimiz sizlerle...
İlk olarak 16 sene önce sizi tanıdık. Peki 16 sene önceki Gökhan Tepe ile şimdiki Gökhan Tepe arasında ne gibi farklar görüyorsunuz?
- Olgunlaştım. 16 yıl önce 18 yaşında ve birçok şeyin farkına varamayan bir gençtim. O dönemlerde insanların hayatım üzerinde çok fazla etkisi vardı beni doğru ya da yanlış yönlendirebiliyordu. Artık, özellikle son 6 yıldır tecrübelerimden yararlanmayı bilerek kendi kararlarımı kendim alıyorum. Hayatıma kendi kararlarımla daha doğru yön verebiliyorum.
Müzik hayatına küçük yaşta başladınız. 'Keşke' dedikleriniz neler?
- 'Keşke' demek çokta faydalı bir şey değil. Kader bazen istediklerinizi yapmanıza ya da yapamamanıza sebep olur. O yüzden keşke demeyi sevmem.
Gökhan Tepe'nin yaşam tarzı nedir?
- Sağduyulu, eğlenceli, çalışkan,faydalı ve saygılı olmaya özen gösteririm.
Uçlarda yaşayan biri misinizdir? - Otokontrolü kaybetmeyi sevmem. Ama bazen sınırlarda olmak üretkenliğimi tetikliyor.
İzmir'e sık sık geliyor musunuz? - En son geçen yıl geldim. Çeşme meydanında muhteşem bir 19 Mayıs konseri vermiştim. Yılda bir ya da iki kez konserlerim vesilesiyle geliyorum İzmir'e.
İzmir'in sizi en çok etkileyen semti neresi?
- Kordon'u gezmeyi çok seviyorum.

BESTELERİM SEVİLİYOR

Oyunculuk konusunda da oldukça başarılısınız. Bu konuda yeni projeleriniz var mı?
- Oyunculuğu seviyorum. Ama çok emek ve zaman isteyen bir iş. O yüzden uzun bir süredir albüm çalışmalarıma ağırlık verdiğim için oyunculuk adına gelen teklifleri kabul edemedim. Aklıma yatan bir proje ile karşılaşırsam değerlendirmeyi düşünüyorum.
Birçok kişiye beste veriyorsunuz ve bu şarkılar büyük ses getiriyor. Sonrasında 'keşke ben yorumlasaydım' dediğiniz olmuyor mu?
- Son zamanlarda özellikle Demet Akalın'ın seslendirdiği 'Türkan' şarkısı çok fazla beğenildi. Bu şarkının sözlerini birlikte birçok şarkıya imza attığımız arkadaşım Ayla Çelik yazdı ve ben de besteledim. Şarkı Demet'e çok yakıştı. Onun dışında yine sevgili Ebru Gündeş'in yorumladığı, birlikte çalıştığım arkadaşım Şebnem Sungur'un sözlerini yazdığı benim bestem olan 'Beyaz' isimli şarkı da çok sevildi. "Keşke ben yorumlasaydım" dediğim olmadı çünkü Demet de, Ebru da şarkıları çok güzel yorumladı ve bende zaten sahnemde bu şarkıları yorumluyorum. Ayrıca Beyaz şarkısına son albümümde ben de akustik halde yer verdim. Zaten bu şarkıları yaptığımız zaman kim nasıl okur? kimin sesine ve tarzına oturur? gibi kritikleri söz yazarı dostlarımla yapıyoruz ve şarkıları ona göre dinletiyoruz. Şarkıların yarattığı etkileri de göz önünde bulundurursak doğru kararlar verdiğimizi düşünüyorum.
Şarkılarınızı yaparken hangi ruh hali içinde oluyorsunuz?
- Bazen aşırı duygusal, bazen coşkulu olurum... O anki ruh halime bağlı.
Müzik olmasaydı hangi mesleğe yönelirdiniz?
- Arabalara olan merakım çok fazla. Herhalde arabalarla ilgili bir işle uğraşmak isterdim. Ralli pilotu olmak isterdim mesela.
Peki Aşk? Aşka inanır mısınız?
- Aşka inanmamak gibi bir şey mümkün mü? Aşk aynı zamanda insan hayatını besleyen en önemli olgulardan biridir ve ben de aşkla beslenen bir insanım.
Sizin için mükemmel ilişkinin tanımı nedir? Bir ilişkide karşınızdaki insandan ne gibi fedakarlıklar beklersiniz?
- İlişkilerin olmazsa olmazı sevgi, saygı ve anlayıştır. İlk etapta aşık olduğunuz insanla ilerleyen yıllarda bu olguları oturtmayı başarabilirseniz ilişki sağlam bir hal alır. Aşk ilişkinin en başında güçlü olsada yerini zamanla bu olgulara bırakıyor. Bana göre Aşk sevginin ön gösterimidir ve zamanla yerini güçlü bir sevgiye bırakırsa aşk olur.

HAYATTA ÜÇ ŞEY ONUN İÇİN ÖNEMLİ
Gelelim yeni albümünüze... Kendim Gibi'de kimlerle çalıştınız?
- Kendim Gibi albümünde müzik yönetmenliğinde benimle birlikte imzası bulunan sevgili Erhan Bayrak 6 şarkının aranjesini yaptı. Onun yanı sıra yine sahnede de birlikte çalıştığım Barış Özesener'in 3 aranjesi yer alıyor. Söz yazarı dostlarım sevgili Hakkı Yalçın ve Şebnem Sungur'un sözleri yer alıyor. Ve ayrıca kendisi de İzmirli olan sevgili dostum Serdar Aslan imzalı 2 şarkı yer alıyor. Tamamı akustik hazırlanan bu albümümde ayrıca Türkiye'nin çok başarılı müzisyenlerinin imzaları var.
Albüm size göre gerçekten adının hakkını veriyor mu, tamamen Gökhan Tepe gibi mi?
- Kesinlikle öyle. Bu albüm benim uzun zamandır yapmayı istediğim bir projeydi. Hazırladığımız bütün şarkılar akustik formata çok uygundu. Böylelikle de ortaya çok sıcak, samimi ve kendimi yansıttığım bir albüm çıktı.
Olmazsa olmazlarınız nelerdir?
- Ailem, dostlarım ve müzik.
Yeni projeler var mı? Önümüzde ki zamanlarda sizi nerelerde göreceğiz?
- Bu yıl, yeni albümümün videoları ve konserleriyle geçecek. Yıl sonuna doğru 2014 için projeler hazırlamaya başlayacağım.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şarkıcı olmasaydım ralli pilotu olurdum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN