HÜLYA DİNÇEL: Yaşasın! Ucuzluk günleri geri dönmüş

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Bundan otuz yıl önce, heyecanla beklenen ucuzluk günleri olurdu. Yılda iki kez tekrarlanır ve heyecanla beklenirdi. Bu önemli çalışmayı ticaret odaları yönetirdi. Tüm indirimler de bir denetim ve plan dahilinde yapılırdı. Özel ekipler kurulurdu ticaret odalarında. Ucuzluğa giren tüm esnaf tek tek dolaşılarak denetlenir, raporlar hazırlanırdı. Tabii indirim günleri başlarken duyurular hazırlanır, tören yapılırdı. Günümüzde olduğu gibi her gün, her mevsim indirim yapılamazdı. Ticaret odaları konunun sahibiydi. Tüketici asla sıkıntıya girmez, indirimde kusurlu mal almazdı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası bu eski günleri geriye getirdi. Geçenlerde Uşak ta şahit olduk bu heyecana.Festival ve şenlik havasında indirim günleri başlatılmış. UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet de 28 Şubat'a kadar devam edecek festivalin, kentin ekonomisine canlılık getireceğini, festival kapsamında 600 firmanın, çeşitli ürünlerinde belli oranlarda indirim uygulayacağını söyledi.İndirim süresince ayrıca 30 liranın üzerindeki alışverişlerde hediye kuponu dağıtılacağını belirten Kuvvet, "Hediye kuponlarını kuracağımız stantlarda kayıt ettiren vatandaşlar festivalin ardından yapacağımız çekilişe katılmaya hak kazanıyor. Milli Piyango İdaresi ile düzenlediğimiz çekilişle bir kişiye otomobil ve değişik hediyeler dağıtacağız" diye r ek çalışmalarını aktardı. Alışveriş edenlerin sayısı daha ilk haftada 9000'e ulaşmıştı. Nasıl hareketliydi çarşı, pazar anlatamam. Sisteme dahil olan dükkanlara özel afişler asılarak indirim kapsamında oldukları belirtilmişti. Bu yıl ilk kez düzenlenen bu sistemin seneye de tekrar edileceğini belirtti ilgililer. En entresanı da çoluk çocuk alışveriş sonrası başvurulan piyango kuyruğuydu. Biz de alışveriş edip dahil olduk. Belli mi olur, belki bize de çıkabilir! Harika hizmet Uşaklılar'da alışveriş tutkusu yaratmış. Candan kutlarız Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kuvvet'i bu değerli hizmet için. Sevgili okurlarım Ege'yi gezip sizlerle yaşadıklarımızı, gördüklerimizi paylaşıyorum. Hepinize güzel günler dilerim.

***
Okuyucumdan mektup
İyi günler Hülya hanım yazılarınızı takip ediyorum. Her zaman haklının yanındasınız, Benim gibi mağdur olan insanların dili olmanızı umduğum için yazıyorum. Kızım mesleği gereği bütün gün ayakta biz de rahat sağlam güvenilir ayakkabı alalım dedik Matraş mağazasından aldık. Biraz sıkar, giyince açılır dediler. Fakat ayakkabının tabanı batıyordu götürdük. Silikon koyalım dediler tamam dedik . Ayakkabıyı aldık. Kızım başka bir ilde görev yapıyor. Ayakkabıyı aldı gitti. Fakat ayakkabı küçülmüş tekrar götürdük, ilgilenelim dediler, üç hafta geçti arayan soran yok gittik yapacak bir şey yok 'merkezle konuşun' dediler, oradayken 0212 474 96 98'den Gökhan Bey'i aradık, kızım kendisiyle konuşmak istedi. Derdini dinlemediği gibi 'Ayakkabıyı giydiğiniz için değiştiremeyiz' dediler. Sorarım size aldığınız ayakkabıyı giymeden nasıl rahatsız olduğunu anlarsınız: Siteden şikayet edeyim dedim bizim gibi bir sürü müşteri var. Ünlü bir markanın bu kadar lakayıt olması gerçekten çok şaşırtıcı. İlginize teşekkürler, saygılar.

***
Atık yağ getir, kazan
Buca Belediyesi atıkla savaş mücadelesinde bir ilki daha başlattı. Buca'da yaşayan vatandaşlar 5 litre atık yağını yetkililere teslim ettikleri takdirde anında kendilerine 1 litre ayçiçeği yağı verilecek. Bu habere çok ama çok sevindim, yürekten gülümsedim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜLYA DİNÇEL: Yaşasın! Ucuzluk günleri geri dönmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN