Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otistik çocuklarla 'masal' gibi gece

"Yağmur Çocuklar" etkinliğinin ikincisi, bugün Hilton'da yapılacak. İzmir'in ünlü kadınları otistik çocuklarla podyuma çıkacak. Gecenin 'kralı' EBSO Başkanı Ender Yorgancılar olacak

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Kadın Meclis Üyeleri Derneği (KAMED) otizm farkındalığını artırmak için başlattığı 'Yağmur Çocuklar' projesinin ikinci halkasını bugün gerçekleştirecek. 'Beceri Şöleni 2' adlı gecede 17 kadın masal kahramanı olarak bugün akşam otistik çocuklarla sahneye çıkacak. "Düş Peşindeyim, Düş Peşime" sloganı ile hayata geçecek olan gecede Rapunzel, Cinderalla, Esmeralda, Yasmin kostumleri ile sahneyi dolduracak olan kadınların başında da kral kostümü ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar yer alacak.

PODYUMA ÇIKACAKLAR

Gecede İzmir'in tanınmış isimleri Ayşe Akın, Gülnur Vural, Ayçe Dikmen, Deniz Cesurlar, Elçin Özsavcı, Gülser Vardarcı, Ayşe Sungur, Aslı Ekiz Moral, Gözde Yener, Özlem Akgerman, Fahriye Gönen, Meral Simson, Özgür Yasemin, Funda Özçoban, Beril Kavuk, Nurgül Uçar, Belgin Tunaboylu, Kadriye Uysal, Duygu Türkay, İrem Pehlivanoğlu, Manolya Özek, Mahru Güler, Melis Barçın, Melis Akman, Yeşim Veryeri, Berrin Birer, Anıl Yüksel Gül, Defne Atakan, Oya Zengin, Zeynep Acar, Beste Alimert, Mine Poroy, Merve Yavuz gönüllü olarak otistik prensleriyle podyuma çıkacak. Ayrıca gecede düzenlenecek olan müzayedenin gelirleri de otistik çocukların eğitimi için harcanacak.

HER ŞEY ONLAR İÇİN YAPILIYOR

KAMED Başkanı Ayşe Akın sosyal sorumluk projesi olarak başlatılan etkinliğin ulusal çapta ses getirdiğini, bunun mutluluğunu otizmli çocuklar, aileleri ve gönüllü isimlerle birlikte yaşadıklarını belirtti. Akın şu açıklamada bulundu: "Bize umut veren, yaşam heyecanımızı artıran düşlerimizdir. Beklentilerimizi çoğaltır, olumsuzluklarımızı unutturur. Düşün adı, gerçek yaşamda hedef, amaç, ulaşılmak istenen noktadır. Proje amacımız büyük. Bu nedenle defilenin temasını "Düş peşindeyim, düş peşime" olarak isimlendirdik. Olağanüstü bir gece olması için hepimiz çok çalıştık. Öyle de olacak. Her şey çocuklarımız içinse, daha çok ilgi ve yardıma ihtiyaçlı otizmli çocuklarımıza iki kat fazlasını sağlamamız gerekiyor."

MUTLULUK GÖZYAŞLARI
Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi yararına düzenlenen etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı. Ressam Rezzan Duman'ın ev sahipliğindeki yemekte konuşma yapmak için kürsüye gelen merkezin kurucusu Sabahat Akşıray, gözyaşlarına hakim olamadı. Duygularını dile getirmekte zorlanan Akşıray, çok mutlu bir gün yaşadığını belirterek otistik çocuklara destek vermek için bir araya gelen herkese teşekkür etti. Sabahat Akşıray ve onun gibi gönül insanları sayesinde böylesine önemli kurumların toplumsal hizmet görevini yerine getirdiğini belirten Dr. Türkegül Kocaoğlu da "Diliyorum ki, daha nice Sabahat Akşıraylar olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otistik çocuklarla 'masal' gibi gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN