Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafikte asıl çile şimdi başlıyor

İzmir'in en işlek caddelerinden Mithatpaşa'nın bir bölümü, doğalgaz çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı, otobüs güzergahı değişti; sırada Kordon ve Varyant var

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Birinci Kordon'dan sonra şimdi de Mithatpaşa Caddesi Doğalgaz çalışmalarından nasibini aldı. Üçkuyular'dan Konak yönüne gidişte, Mithatşapa Caddesi'nin Karataş Lisesi ile İzmir Kız Lisesi arasındaki bölümü araç trafiğine kapatıldı. Yolun trafiğe kapatılması ile birlikte otobüs güzergahlarında da değişikliğe gidildi. Daha önce Üçkuyular yönünden gelip Karataş Kavşağı'ndan Mithatpaşa Caddesine giren ve oradan da Konak yönüne giden Güzelbahçe, Balçova ve Narlıdere'den gelen belediye otobüsleri, artık Sabancı Kültür Merkezi'nin yanındaki kavşaktan Mithatpaşa Caddesi'ne girmeye başladı. Kazı tamamlanana kadar sürecek bu uygulama şimdiden trafikte olumsuz etkisini göstermeye başladı.

TEK ŞERİDE DÜŞÜYOR
Kent genelindeki kazı çalışmaları nedeniyle araç trafiğıinde yaşanacak değişiklikler bununla da sınırlı kalmadı. İzmirgaz'ın Birinci Kordon'da, bu ay sonunda başlatacağı kazı çalışmaları nedeniyle Birinci Kordon'da da trafik düzeninde değişikliğe gidildi. UKOME Genel Kurulu'nda alınan karar uyarınca Birinci Kordon'un; Konak Pier Alış Veriş Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı arasında kalan bölümünde şeridin biri kapanacak. Konak Pier'den Cumhuriyet Meydanı'na gidiş şeridi iptal edilecek ve yol Cumhuriyt Meydanı-Konak olarak tek yönde kullanılacak. Birinci Kordon'un Cumhuriyet Meydtanı ile Alsancak Limanı arasındaki bölümünde yürütülecek doğalgaz ve diğer yatırımcı altyapı kuruluşlarının çalışmaları ise ilk etap bittikten sonra başlayacak. Buradaki trafik düzeni de daha sonra, UKOME tarafından belirlenecek.

KONAK'A ŞANTİYE
Kentin göbeğindeki trafik akışında bir diğer değişiklik de, Konak Varyant'ta yaşanacak. Ulaştırma Bakanlığı'nın yürüttüğü Konak Tünelleri çalışması kapsamında, daha önce Yeşildere'den başlayan tünel açma çalışmalarına Konak yönünden de başlanacak. UKOME tarafından alınan karar uyarınca; Karayolları Genel Müdürlüğü, kamulaştırma çalışmalarını tamamladıktan sonra Konak'taki şantiyesini kuracak ve çalışmalar başlayacak. Çalışmalar sırasında Varyant'tan Konak'a iniş şeridi, Şato Restoran Kavşağı'ndan itibaren araç trafiğine kapatılacak. Konak'tan Varyant çıkış şeridi ise çift yön şeklinde düzenlenecek. Bahri Baba Parkı'nı son durak olarak kullanan belediye otobüsleri için de bölgede yeni düzenleme yapılacak. Öte yandan Konak Tünelleri'nin inşaat çalışmaları başlamadan önce, araç sürücülerini uyarmak amacıyla yapılması öngörülen her türlü işaretleme, inşaatın yapımını üstlenen firma tarafından yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafikte asıl çile şimdi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN