Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hülya DİNÇEL: Ucuzluk, ucuzluk!

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Sevgili okurum internetteki ucuzluk sitelerinden dertli. Eskiden ucuzluk esnaf bazında takip edilirdi. İnternet devreye girince mertlik bozuldu. Şimdi internetten aranıyor ucuzluk. Fakat çok da sıkıntılı durumlar olabiliyor bu arada. Birçok şikayet geldi bu konuda. En son gelen okur mektubunu sizlerle paylaşmak istedim. Sevgili okurlarım, ucuzluk adına sıkıntı yaşamayacağınız güzel günler dilerim sizlere!

Üzüldüm
Hataydan yaşlı okuyucularım aradı. Hatay Altıntaş durağı kapalı duraktı ve oturacak bir kanepe mevcuttu. Ama ne akla hizmetse bu kanapeler kaldırılmış. Yaşlı ve hastalar da düşünülmeli. Kapalı duraklar ve oturma alanı her zaman gerekli bence. Belediyemiz okurlarımın bu şikayetini kısa zamanda ele alarak gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum. Yaşlı ve hasta okurlarımın mağduriyetine çok ama çok üzüldüm.

Okur mektubu
Sayın Hülya Hanım, Sizin takipçinizim. Ucuzluk yazınızı ilgiyle okudum. Eskiden nasıl da beklerdik. Ama şimdi internetteten bakıyoruz. Çok önemli konuları anlattınız. İnternet konusunu köşe olarak sık sık ele aldınız. Ama internet sitelerini de ele alın lütfen. İnternet'te bir çok siteler var. Bunlardan bazıları da şehrimizdeki lokantalar, kafeler, kahvaltı veren kuruluşlar, vs. Sitelerde kendilerini tanıtıyorlar. İndirimli menu veriyoruz... Aslında şu kadar bedelii olan 4 kap yemeğimizi bu kadar indirimli olarak, bu fiyata veriyoruz... diyorlar. Diyorlar ama... Aslında şu kadar bedeli olan yemekler "fahiş" fiyatla tanıtılıyor. O fiyata "bir Allah kulu" oraya gidip, yemez... İndirdikleri fiyat da zaten normal fiyatları... Yani olmayacak fiyattan, olacak fiyata geliyorlar. Bunu da indirim yapıyormuş gibi sunuyorlar. Ey ümmeti Muhammed... Yutmayın bunu... Mesela, Güzelyalı'dan bir dönerci 1.5 porsiyon deyip 1 porsiyon döner veriyor. 1 porsiyon nedir? Kaç gram ettir... Bunu bilen, soran yok. Bunlar ciddi değil ve hatta kandırıcı... Bakın ve düşünün... Bu ürün bu fiyata olur mu? Düşünün ve aklınıza yatanı yapın... Siteler hiçbir seyi umursamadan ve kontrol etmeden bunları yayınlıyor... Onlara da inanmayın... Bilin ki, kurtlar sofrasındasınız. Şaheser
Karagün Emekli Öğretmen

Erener'de dönüşüm
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Muhittin Erener Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Buluşmanın konusu ise "Kentsel Dönüşüm" oldu. Başkan Hasan Karabağ Bayraklı'nın çehresini değiştirecek en büyük proje olan kentsel dönüşümü mahalle sakinlerine anlattı. Fuat Edip Baksı Mahallesi ve çevresinde 60 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili gelinen son noktayı ayrıntılı olarak açıkladı. Göreve geldiği ilk günden bu yana kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu belirttiği söyleyen Karabağ, "İzmir'deki dönüşümün başlangıcı Bayraklı'dan olacak. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sizlerin de katılımıyla bu dönüşüm gerçekleşecek. Her vatandaşa eşit şekilde yaklaşacağız. Kimsenin hakkı yenmeyecek. Eğer bir sorun ve haksızlık varsa başkanınız olarak ilk ben karşı çıkacağım" dedi. Bu habere çok sevindim... Gülümsedim!

Biraz da gülelim
Temel ile Dursun promosyonlu meşrubat alırlar.
Meşrubatı açan Temel hemen kapağa bakar:
- "Tekrar deneyin."
Kapağı kapatıp yeniden açar ve okur:
- "Tekrar deneyin."
En sonunda sinirlenen Temel:
- "Ula Tursun. Ha punlar pizi kandıriy! İki saattir deneyrum hala pi şey çıkmadi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hülya DİNÇEL: Ucuzluk, ucuzluk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN