PTT Kargo 'gecikme' için bir haftalık süre istedi

Giriş Tarihi: 22.2.2013

Tempo Lojistik, PTT kargolarındaki gecikme iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Genel Müdür Yardımcısı Karakoyunlu, "Geşiş döneminin aksamaları. Bir haftada her şey düzelecek" dedi

PTT'nin açtığı ihale sonucunda ülke genelinde 11 ilde kargo ve tahaahütlü posta gönderimlerinin teslimini üstlenen Tempo Lojistik Dağıtım A.Ş., Pazartesi günü Egeli Sabah'ta "PTT Kargo'da kriz" başlıklı haber üzerine bir açıklama yaptı. Tempo Lojistik Genel Koordinatörü İlham Ercan, 11 ilde PTT Kargo işlerini üstlendiklerini söyledi, "1 Şubat'ta görevi devraldık. İzmir'de 130 kişiyi işten çıkarmadık. Bu kişiler bizden önceki firma tarafından çıkarılmıştı. Bunlardan ulaşabildiklerimizle konuşup, işe dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Sizin aracılığınızla bir kez daha söylüyoruz, kapımız bu arkadaşlara açık" dedi.

İHALE YASASI GEREĞİ
Sözleşme şartlarının önceki firmanın şartlarından daha ağır olduğu yönündeki soruya da yanıt veren Ercan, şunları söyledi: "İhale Kanunu gereği belirlenen şartlar ve rakamlar var. Bu şartları koyan biz değiliz. Bunu koyan devletin PTT'si. Dolayısıyla o şartlara uygun, ihaleye teklif verdik ve kazandık. Başlar başlamaz kimseyi işten çıkarma gibi bir lüksümüz olamaz. Çünkü kimseyi tanımıyoruz. Gecikmelerin kaynağı da biz değiliz. Tempo Lojistik olarak İstanbul'dan 14 üst düzey yetkilimizi buraya getirdik. Dolayısıyla burada işi yavaşlatma gibi bir şey söz konusu değil. Biz burada canla başla bayılana kadar çalışıyoruz. " Ercan, "Hergün 20 bin girişin olduğu yerde 2 gün sistem çalışmıyor. 3 gün arkadaşlar grev yapıyor. Ve bir birikme oluyor. Kesinlikle vatandaşımızı mağdur etme gibi bir düşüncemiz yok. Burada tam kadro haftasonu, gece demeden gecikmelerin aşılması için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz" dedi.

ACİL GÖNDERİLER VERİLDİ
Genel Müdür Yardımcısı Bülent Karakoyunlu da şu anda 172 çalışanın hafta sonları bile mesai yaparak sorunu ortadan kaldırmaya çalıştığını söyledi, şöyle dedi: "Gönderilerin artışı ile orantılı olarak personel sayısı artacak. Bireysel problemlerle ilgili çağrı merkezi kurduk. Vatandaşlarımızı arayıp sorunları giderdik. 40-50 bin kargonun birikmesi gibi bir durum şu anda söz konusu değil. Şu Bir hafta içinde kargoda belirli bir düzene gireceğiz. Son sayımda 2 bin 970 civarında bekleyen kargo vardı. Bunlar arasında da vatandaşa ulaşılıp, vatandaşın geri çevirdikleri de var. Adliyeleri hiç bekletmedik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PTT Kargo 'gecikme' için bir haftalık süre istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN