Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de iktisat zirvesi

Bornova Belediyesi ile Yaşar Üniversitesi'nin düzenlediği, "İzmir İktisat Kongresi'nin 90. yılında 21. Yüzyılın kalkınma stratejilerini tasarlamak" konulu konferansta Türkiye'deki ekonomik gelişmeler değerlendirildi

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Yaşar Üniversitesi ve Bornova Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin temellerinin atıldığı İzmir İktisat Kongresi'nin 90'ıncı yılına özel konferans düzenledi. Selçuk Yaşar Kampüsü'nde yapılan "İzmir İktisat Kongresi'nin 90. Yılında 21. Yüzyılın Kalkınma Stratejilerini Tasarlamak" konulu konferansa CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr.Oğuz Oyan, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Dokuz Eylül Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ergün Aybars ve çok sayıda akademisyen katıldı. 90 yıl önce İzmir İktisat Kongresi'nde alınan kararların Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin ve gelecek kalkınma stratejilerinin ele alındığı konferansın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, "Yine aynı güzel şehirde, Türkiye'nin ekonomik geleceğinin konuşulduğu 90 yıl önceki aynı tarihte birlikteyiz. Türkiye birçok açıdan yenilikleri yaşıyor. Düzenlediğimiz bu konferans ile Türkiye'nin iktisadi geleceğine biz de katkı koymak istedik" dedi.

YIKIMLAR AŞILMIŞTI

Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ise, "Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık savaşı verdiği Kurtuluş Savaşı'mızın hemen akabinde düzenlenen İzmir İktisat Kongresi ulusal kaynaklarımızın verimli kullanılması için düzenlenmiş çok önemli bir kongredir"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de iktisat zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN