Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Matlı Gıda, Tarım Fuarı'nda

Denizli'de düzenlenen organizasyona katılan Matlı Gıda Grubu'nun Proyem markası, üreticiyle buluştu

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen "AEGEANAGRI 2013 - 9. Ege Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı", Denizli'de EGS Park Fuar Alanı'nda açıldı. Yarın son bulacak fuarda 347 firma ve marka temsil ediliyor. Fuara katılan bu firma ve markalardan biri de "Türkiye'nin yemcisi" Matlı Gıda Grubu ile grubun markası "Proyem". Fuarı gezmesi beklenen 130 bin ziyaretçi, Matlı Gıda Grubu'nun Proyem standını, fuar alanındaki ikinci holde ziyaret edebiliyor.

YILDA 1.5 MİLYON TON üretim

Matlı, tarımsal faaliyetini 1965 yılından bu yana sürdüren Bursa merkezli bir grup. 1988 yılından bu yana da büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi üreten Matlı Gıda Grubu'nun Karacabey (Bursa) Konya, Çorlu (Tekirdağ) ve Turgutlu'daki (Manisa) fabrikaları, yılda toplam 920 bin ton yem üretim kapasitesine sahip. 2013'ün ilk yarısında Samsun, 2. yarısında da Gaziantep yem fabrikaları faaliyete geçtikten sonra grubun yıllık yem üretim kapasitesi altı fabrikada toplam 1 milyon 320 bin tona çıkacak. Matlı Gıda Grubu İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasında, üretimden satışlar tutarına göre yapılan sıralamada 2011 yılı verilerine göre, 283 milyon 563 bin liralık net üretimden satış ile 276. sırada yer aldı.

550 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR
Matlı Gıda Grubu'nda 550 kişi istihdam ediliyor. Grubun yem bayilerinin sayısı ise 400. Öte yandan Matlı Gıda Grubu yaklaşık 2 bin tedarikçi ile ticaret yapıyor. Matlı Gıda Grubu 2012 yılında toplam 398 milyon TL ciro elde etti. Bu ciro, 2011 yılına göre yüzde 40 artışı ifade ediyor. Matlı Gıda Grubu 2013 itibariyle Türkiye'nin beş coğrafi bölgesinde (Güney Marmara, Trakya, Orta Anadolu, Ege, Karadeniz) aynı anda faaliyet gösterir ve ürettiği yemleri pazarlar hale gelecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Matlı Gıda, Tarım Fuarı'nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN