Elimizi tutan var

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Stat için elini tutan mı var" sözlerine, "Evet, var. Bize tahsis edilmemiş bir arazide vazife çıkarıp, stat yapamayız" cevabını verdi

Giriş Tarihi: 24.2.2013
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, son günlerdeki stat tartışmalarında kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Kendisine "Stat için elini tutan mı var? Yap, olsun bitsin" denildiğini hatırlatan Kocaoğlu; "Evet, elimizi tutan var. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendi mülkü olmayan ya da tahsis edilmemiş bir arazi üzerinde kendiliğinden vazife çıkartıp stat yapamaz. Maliye Örnekköy'deki stat arazisini Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis etti. Onların bir müracaatı daha var. Geri kalan yerlerin de buraya katılması konusunda. Onu da biz değerlendiriyoruz. Umarım onu da halledince kazma vurulur" diye konuştu.

BORNOVA'YA STAT
Bornova Doğanlar'da mülkiyeti Bornova Belediyesine ait 26 dönümlük alan olduğunu hatırlatan Başkan Kocaoğlu; "O alana Bornova Belediye Başkanımız da stat projesi yapıyor. Oraya da elbirliği ile stadı yapar ve buna muktedir olduğumuzu dünya aleme gösteririz" dedi.

AMATÖRLERE BÜYÜK DESTEK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'ndaki Buz Sporları Salonu bahçesinde düzenlenen 'Geleneksel Amatör Spor Şenliği' kapsamında, 218 spor kulübüne malzeme yardımı törenine katıldı. Törende İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Oğuz Oyan, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ile amatör spor kulüplerinin temsilci ve sporcuları da hazır bulundu. Başkan Kocaoğlu, amatörlere 1 milyon 200 bin liralık destek verdiklerini belirterek, "250 okulumuza 1 milyon lirayı aşkın spor malzemesi dağıttık. Bugün de 219 amatör spor kulübümüze 400 bin liralık katkı veriyoruz."dedi. Başkan Kocaoğlu, Bayraklı'da 140 dönümlük spor ve rekreasyon alanını bitirme aşamasına geldiklerini açıkladı. Amatör kulüpler ise desteğe teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elimizi tutan var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN