Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis, Arif'in katilinin izinde

İzmir Emniyet Müdürü Bilkay, yılbaşı gecesi serseri bir kurşuna kurban giden 11 yaşındaki Arif'in katilini mutlaka bulacakların söyledi, "Umut cinayetini nasıl çözdüysek, bunu da bulacağız" dedi

Giriş Tarihi: 24.2.2013
İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, yılbaşı gecesi nereden geldiği belli olmayan kurşunun başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki Arif Dallı olayıyla ilgili EGELİ SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. "Bu dosya hiçbir zaman kapanmayacak" diyen Bilkay, Umut'un katili nasıl bulunduysa, Arif'i öldüren silahın sahibinin de bulunacağını söyledi. Olay, bu yılın ilk dakikalarında meydana geldi. Nihat Gündüz İlköğretim Okulu öğrencisi Arif Dallı, havai fişek gösterilerini izlemek için dedesine ait 3 katlı binanın terasına çıktı. Saat 00.10 sıralarında küçük Arif kanlar içinde yere yığıldı. Baba Şerafettin Dallı, evladının düştüğünü sanarak hemen hastaneye götürdü. Ancak hastanede, Arif'in kafasına mermi isabet ettiği ortaya çıktı. Yoğun bakıma yatırılan Arif'in başındaki mermi çekirdeği, doktorların birkaç kez yaptığı girişime rağmen, beyine hasar vereceği için alınamadı. Talihsiz yavru 9 gün sonra hayata gözlerini yumdu. Ölümünden sonra Arif'in başından çıkarılan merminin 150-200 metre mesafeden atıldığı ve 9 milimetre çapında olduğu tespit edildi. Polis tek ipucundan olayı çözebilmek için, çevrede oturanlara ait yüzlerce ruhsatlı ve ruhsatsız silahı inceledi. Olay yerine 500 metre mesafedeki bölgeyi didik didik arayan İzmir polisi, yoğun araştırmalara rağmen henüz bir sonuca ulaşamadı. Torununu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan dede Fethi Yavuz, bu acıya daha fazla dayanamayınca İzmir'i terk etmeye karar verdi. Dede Yavuz, olayın yaşandığı 3 katlı apartmanını satışa çıkardı.

FABRİKASYON SİLAH

Olayla ilgili EGELİ SABAH'a konuşan İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Olayın takipçisi olduğunu söyleyen Bilkay, yaptıkları inceleme neticesinde küçük Arif'in ölümüne neden olan kurşunun fabrikasyon bir silahtan çıktığını belirlediklerini ifade etti. Olaya karışan silahın pahalı bir silah olduğunu belirten Bilkay, "Bu bir serseride olacak silah değil" dedi. Bizzat olayın takipçisi olduğunu vurgulayan Ali Bilkay şöyle konuştu: " Olay anında binanın çatısında bulunan herkesi toplayıp tek tek dinledim. Olayın tüm tanıklarına 'Bu çocuk nasıl duruyordu? Yönü ne taraftı? Siz neredeydiniz?' diye sordum. Tanıkların ifadesine göre kurşunun hakim ve savcı lojmanlarından atılma ihtimali sıfır. Lojmanlar arkada kalıyor."

HER YER ARANDI
Asayiş Şube Müdürü'den olay yerine 500 metre mesafedeki her yeri araştırmalarını istediğini söyleyen Bilkay, "Muhtardan bölgede oturanların ikametgahların incelenmesini istedim. Yakın çevredeki ruhsatsız ve ruhsatlı tüm silahlar incelendi. Kurşunun aşağıdan sıkılma ihtimali yok. Evlerden ateş edildi. Yorgun bir mermi değil bu. Olayın çözülmesi biraz zaman alabilir. Ele geçirdiğimiz 9 milimetrelik tüm silahları bu mermiyle karşılaştırıyoruz. Bu fabrikasyon bir silah. 150-200 metreden atılmış bir mermi. Açtığımız dosya kapanmaz. Umut'un failini nasıl bulduysam, bunu da bulacağım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis, Arif'in katilinin izinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN