Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni hizmete girdi

Toki tarafından inşa edilen Ankara yolu üzerindeki hastane binası hizmet vermeye başldı.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 14:24
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen 400 yataklı yeni bugün sabah saatlerinde hizmete girdi. Yeni binada; psikiyatri, emar cihazı, fizik tedavi, kadın doğum ve çocuk ile diş dışındaki tüm branşlarda halka hizmet verilmeye başlandı.

TOKİ tarafından yaklaşık 70 milyon TL harcanarak inşa edilen Şeker fabrikası yakınlarındaki 400 yataklı yeni Devlet Hastanesi, kullanıma açıldı. Sabah saatlerinde halka sağlık hizmeti verilmeye başlanan yeni binada hastaların daha iyi sağlık hizmet alması hedefleniyor. 400 yataklı yeni hastanede koğuş sistemi yerine oda sistemi uygulanacak.

Modern bir bina olan hastaneye ulaşım tek minibüs ile sağlanacak. Belediye; hastaneye ulaşım, sinyalizasyon ve çevre düzenlemesi gibi atlyapı yatırımlarını da tamamladı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Yalçın Atçı, yaptığı açıklamada amaçlarının halka en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi.

Uşak'ın modern bir hastane binasına kavuşmasından duydukları mutluluğu da ifade eden Atçı,'Yeni hastanede halka sağlık hizmeti sunmaya başladık. Uşak Devlet Hastanesi çevre ilçelerle birlikte yaklaşık 560 bin nüfusa hizmet veriyor. Bir takım aksaklıklar yaşanabilir halkımızın bu konuda anlayışlı olmasını istiyoruz. Kısa süre içinde psikiyatri, emar cihazı gibi bölümleri de yeni binaya taşıyacağız' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Uşak Devlet Hastanesi hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN