Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anaokulu öğrencilerine kelime testi

Gölmarmara ilçesi Tahir Ayşe Barutçuoğlu Anaokulu öğrencilerine yönelik 'Peabody Resim Kelime Testi' uygulaması yapıldı.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 10:37
Rehber öğretmeni Gülhizar Türkhan tarafından tüm öğrencilere uygulanan testle, çocuklarda alıcı dil yaş seviyelerinin tespit edilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Yapılan çalışmanın, çocuğun dil gelişimini ölçmek amacıyla uygulanan bir test olduğunu belirten Rehber öğretmeni Türkhan, şu bilgileri verdi: 'Peabody Resim Kelime Testi, her kartta sekiz resmin bulunduğu 50 karttan oluşmaktadır. Maddelere verilecek cevaplarda süre sınırı yoktur. 2,5-18 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır. Bireyden kartın her iki yüzündeki dört resimden istenen resmi göstermesi istenir.'

Okul Müdürü Ahmet Yurttakal ise, 'Tek tek öğrencilerimizle görüşülüp uygulanan bu test ile öğrencilerimizin, alıcı dil yaş seviyeleri tespit edildi. Testte ailelerin ilgisi büyüktü sonuçlarda ailelerle yazılı olarak bildirildi. Böylelikle çocuğun gelişimini aileleriyle paylaştığımızda velilerimiz motive oluyor ve çocuğun gelişimini gözlemleyip yakından ilgileniyorlar' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anaokulu öğrencilerine kelime testi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN