İzmir yükseliyor

Giriş Tarihi: 26.2.2013

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "İzmir artık bir üniversite kenti kimliği kazanmaya başladı. Öğrenci ve öğretim üyelerinin sayısı 180 bine yaklaştı. Bu da konut ve alışveriş merkezi projelerine yatırım yapmak için iyi bir neden" dedi

İzmir'in yıllardır süregelen durgunluğunu üzerinden atıp büyük bir enerjiyle yükselişe geçmesini değerlendiren Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak "Biz Saya Grup olarak İzmir'in geleceğinin parlak olduğunu ve özellikle lüks konut ve ofis projelerindeki eksikliği gördüğümüz için İzmir'de yatırım yapmaya karar verip 2006 yılında Folkart'ı kurduk" dedi. Sancak şöyle konuştu: "Folkart Narlıdere ve Folkart Mavişehir projelerini gerçekleştirdik ve bittiği zaman Avrupa'nın en yüksek 5'inci ikiz kuleleri olacak Folkart Towers'ı bu yıl sonunda teslim edeceğiz. İstanbul artık doldu taştı. Buna karşılık İzmir çok güzel bir sürece girdi çünkü limanıyla, turizm altyapısıyla, birçok konuda İstanbul'un tek alternatifi İzmir. Önümüzdeki yıllarda bakanımızın da dediği gibi İzmir'e yatırım yapan kazanacak. Bunda Aliağa- Menderes arasında Türkiye'nin en uzun banliyö hattının kurulması ve şehir içi ulaşımının kolaylaşmasının rolü çok büyük. Bence yatırımcılar için en önemlisi İzmir - İstanbul otoyolunun önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tamamlanacak olması. Bundan sonra iki kent arasındaki uzaklığın sadece 3 saate düşmesi İzmir açısından çok olumlu gelişmelere neden olacak. İstanbullular şehir içinde bir yerden bir yere 3 saatte gidemezken Kadıköy'den kalkıp Çeşme'ye 3 saat içinde gelecekler. Çeşme'de turizm patlaması olacak. Çeşme, İstanbul'un sayfiye yeri haline gelecek ve yatırımcılar için değeri kat kat artacak. Önümüzdeki yıllarda Çeşme'yi kimse tutamayacak. Otoyolun yanısıra İzmir limanının önümüzdeki süreçte özelleştirilecek olması İzmir'de ticaret hacmini önemli ölçüde arttıracak. Bunun sonucunda başta Yeni Kent Merkezi olmak üzere ofis ve işyerlerine yönelik talep artacak. İzmir'de eğitim ve sağlık alanında da son yıllarda önemli gelişmeler oluyor. İzmir 9 üniversitesiyle artık bir üniversite kenti kimliği kazanmaya başladı. Öğrenci ve öğretim üyelerinin sayısı 180 bine yaklaştı. Bu da konut ve alışveriş merkezi projelerine yatırım yapmak için iyi bir neden."

"ARTIK İZMİR ZAMANI"
ÖTE yandan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 'İstanbul'da kazanma devri bitti' uyarısında bulunarak müteahhit firmalara yeni projeler için İzmir gibi gelişen şehirleri işaret etti. Bayraktar, hükümetin marka şehirler oluşturmak için İstanbul'da 'Yenişehir' kurma çalışmaları devam ederken, müteahhit firmalara gelişen şehirleri işaret etti. "İstanbul'da kazanma devri bitti. Artık müteahhitlerin gelişen şehirlere gitmesi lazım" diyen Erdoğan Bayraktar, ilk hedef olarak İzmir'i gösterdi ve "Gelişen şehirlerde hem yaptığınız işten, hem de şehrin gelişiminden kazanç sağlayabilirsiniz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN