Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kederde ve sevinçte ortak

Giriş Tarihi: 26.2.2013
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret eden Kosova ve Azerbaycan heyetleri, "Türkiye'nin sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir" mesajı verdi. AB projesi kapsamında Aydın ve İzmir'de kalkınma ajanslarını ziyaret eden Kosova belediye başkanlarından oluşan bir heyet ve "Sözde Ermeni Soykırımı, Karabağ sorunu ve Hocalı" konulu panel için İzmir'e gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Başkan Kocaoğlu'nu ziyaret etti.

KOCAOĞLU, PROJELERİ ANLATI
İlk önce Kosova Kalkınma Ajansı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Ştimle Belediye Başkanı Naim Ismajli başkanlığında, belediye başkanları ve yöneticilerden oluşan heyeti kabul eden Başkan Aziz Kocaoğlu, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kosova Kalkınma Ajansı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Ştimle Belediye Başkanı Naim Ismajli, sürdürülebilir ekonomik kalkınma konusunda İzmir'in deneyimlerinden yararlanmak istediklerini belirtti. Kentin kalkınması ve gelişmesi için İzmir'de hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi veren Kocaoğlu, 2017 yılını öngörerek hazırladıkları stratejik plan doğrultusunda yerelde sürdürülebilir kalkınma için çalıştıklarını ve çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

DOSTLUK PARKI İSTEDİ

Başkan Kocaoğlu, Kosova heyetinin ardından İzmir'de düzenlenen "Sözde Ermeni Soykırımı, Karabağ Sorunu ve Hocalı" konulu panele katılmak üzere gelen Azarbaycan Milletvekili, Türkiye- Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ganire Paşayeva'yı makamında konuk etti. Paşayeva, İzmir'de Azerbaycan'ın tarihini, kültürünü anlatan bir park açılırsa mutlu olacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kederde ve sevinçte ortak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN