AK Parti'den seçim taktiği

Giriş Tarihi: 3.3.2013

41. İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Halk bizi tanırsa gönlünü veriyor. Birebir ulaşmayı ihmal etmemeliyiz"dedi

AK Parti gelecek yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde Swissotel Büyük Efes'te düzenlediği toplantıda seçim çalışmalarını başlattı. AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 41. İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan teşkilat üyelerine İzmir ve Ege'de yerel seçim kazanmanın taktikleri verilirken, başta eski Kültür ve Turizm Bakanı İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay olmak üzere parti yöneticileri, AK Parti belediyeciliği, çözüm süreci ve hayat tarzı dayatılmadığının topluma iyi anlatılması gerektiğini ifade ettiler. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, yerel seçimlerle ilgili sürece girildiğini anımsatarak parti olarak hangi düşünceden olursa olsun vatandaşla herhangi bir sorunlarının bulunmadığına dikkati çekti. Hotar, "Bizim halkımızla bir sorunumuz yok. Bizi tanıdıktan sonra, gönlünü bize veriyor. İnşallah oyunu da bize verecek. Halkımıza birebir ulaşmayı ihmal etmemeliyiz. Her zaman yanlarında olmalıyız. İzmir'de belediyenin bu kadar başarısız olduğu, halkın şikayet ettiği ve sorunların yaşandığı; insanların bu iklimden kurtulmak istediği bir noktaya gelindi. İzmir'in AK Partili belediyecilik anlayışı ile tanışması, Türkiye için gereklilik haline geldi" diye konuştu.

ADAYLARA DİKKAT EDİN

Millete hizmet ile mükellef olduklarına işaret eden Günay, "Vatandaşımız daha iyisini bulursa, ki ben bunu göremiyorum, bunu da değerlendirebilir. Daha iyisi çıkması da bizi üzmez. Aksine daha iyisi çıkması da ülkeyi daha ileri götürecekse bizi üzmez. Gizli ajandası olan bir hükümet, turizmi ve ihracatı artırabilir mi? Bunun en büyük nimetini Ege Bölgesi alıyor. İzmir'de yokuz ama olacağız inşallah. Hayatın her alanında olacağız. Her mekanda olmamız gerekiyor. Bunu dayatmadan ve korku algısı yaratmadan sağlayacağız. Aday belirlemede de dikkatli davranırsak, Ege'de hak ettiğimiz yere geliriz" dedi. AKP İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise, İzmir'de hizmet üretemeyen ve bu beceriksizliklerini başkalarına atan bir anlayış olduğunu söyledi.

KENDİMİZİ İYİ ANLATALIM
Toplantıya sonradan katılan ve uzun süre alkışlanan eski Kültür ve Turizm Bakanı AK Parti Milletvekili Ertuğrul Günay İzmir milletvekili kimliği ile ilk kez kürsüye çıktığını söyledi. Günay, "Bu noktadan sonra Ege Bölgesi'nde kendimizi daha iyi anlatmalıyız. Yerel yönetimlerdeki başarımızı buraya taşımamız gerekiyor. Ama dikkatli olmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den seçim taktiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN