Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu'nun hizmet turu kuzeyde başladı

Giriş Tarihi: 4.3.2013

Başkan Kocaoğlu'nun talimatı ile kurulan ekip, Bergama, Kınık ve Dikili ilçelerinde içme suyu, yol, kanalizasyon, arıtma, çöp, mezarlık gibi acil ihtiyaçları belirledi

Geçen ay belediye meclisinden metropole yeni bağlanan 9 yeni ilçeye yatırım yapabilmek için yetki alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vakit geçirmeden çalışmalarını başlattı. Kocaoğlu'nun talimatı ile oluşturulan ekip, ilk turunu, geçtiğimiz hafta başında kentin Kuzeyi'nde en uç noktada yer alan Bergama, Kınık ve Dikili ilçelerine yaptı. İlçe belediye başkanları ile toplantı yapan Büyükşehir Belediyesi heyeti, içme suyu, yol, kanalizasyon, arıtma, çöp, mezarlık gibi acil ihtiyaçları belirlemek için talepleri aldı. İlçe belediye başkanları ile görüşen heyet, yasa ile birlikte daha önce ilçe belediyeleri tarafından verilirken Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi'ne geçen hizmetlerle ilgili durum tespiti yaptı. Sırada kentin güneyinde bulunan Ödemiş, Beydağ, Tire ve Kiraz var. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Şubat ayı başında gerçekleşen oturumda Başkan Kocaoğlu'na metropole yeni bağlanan 9 ilçeye yatırım yapabilmesi için yetki vermesinin ardından Büyükşehir Belediyesi, vakit geçirmeden harekete geçti.

9 İLÇEDE TESPİT YAPILIYOR
Başkan Kocaoğlu'nun meclisten aldığı yetki çerçevesinde Bütünşehir Yasası'nın yürürlüğe gireceği 2014 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimleri beklemeden metropole yeni bağlanan Kınık, Bergama, Dikili, Ödemiş, Tire, Kiraz, Beydağ, Çeşme ve Karaburun İlçeleri'ne yatırım yapabilmek için çalışma başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi, metropole yeni bağlanan 9 ilçedeki acil ihtiyaçları belirlemek için ekip oluşturdu. Ekipte İZSU, Fen İşleri ve Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı'dan uzmanlar yer aldı. Hazırlanan program çerçevesinde ilk tur İzmir'in kuzeyinde, en uç noktada yer alan Kınık, Bergama ve Dikili'ye gerçekleştirildi. İlçe belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda daha önce ilçe belediyesi tarafından yürütülürken Bütünşehir Yasası ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğuna geçen çöp, içme suyu, asfalt, kaldırım ve meydan düzenlemesi, kanalizasyon, arıtma, dere ıslahı, çevre sağlığı, haşere ile mücadele, mezbaha, hal, mezarlık, yol, itfaiye gibi hizmetlerde durum tespiti yapıldı. Bu alanlarda acil ihtiyaçlar tek tek belirlenirken önümüzdeki hafta içinde ikinci ziyaretin Ödemiş, Tire, Beydağ ve Kiraz'a, ardından da Karaburun ve Çeşme'ye yapılacağı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yapılan toplantılarda ihtiyaçların tek tek belirleneceğini, öncelik sıralamasına göre yatırım yapılacağını söylediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu'nun hizmet turu kuzeyde başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN