Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te çocuklara ücretsiz eğitimi veriliyor

Emniyet Spor ve Ödemiş Belediye Spor'un ortaklaşa düzenlediği eğitimle çocukların güvenli sürmesi, kask, dizlik gibi güvenlik ekipmanlarını kullanma alışkanlıklarının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Giriş Tarihi: 4.3.2013 09:48
Türkiye Federasyonu'na bağlı Motosiklet Kulübü'nün verdiği eğitime, 8 ile 12 yaş arası çocuklar katılabiliyor.

Federasyondan bu eğitimi verme yetkisine sahip 11 kulüp bulunduğunu belirten Emniyet Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Yeşil, "Eğitimler, pazar günleri saat 10.00 ile 16.00 arasında. Şu anda 250'si Belediye Spor, 250'si Emniyet Spor olmak üzere 500 kayıtlı öğrencimiz var.

Federasyonumuz ayni olarak iki tane akülü, dört tane de kros motosikleti, ayrıca 50 bin lira nakit para sağladı." dedi. Kulübe kayıt çocuklardan eğitim için ücret talep etmediklerini vurgulayan Yeşil, "Dahası eğer yanında bulunuyorlarsa anne ve babası ya da yakınlarından iki kişiye de ücretsiz yemek veriyoruz.

Nisan sonuna kadar devam edecek eğitimler neticesinde federasyon başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Ödemiş'e gelerek başarılı öğrenciler arasından bazılarını seçip profesyonelliğe ilk adımlarını atmalarını sağlayacak. Bizlere bu imkanları sağlayan Türkiye Motosiklet Federasyonumuz'a, Ödemiş Kaymakamlığımız'a, Belediye Başkanlığımız'a, İlçe Emniyet ve Milli Eğitim müdürlüklerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te çocuklara ücretsiz motosiklet eğitimi veriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN